www.interbuh.com.ua

Каленков пояснив, що дасть продовження дії мита на вивіз металобрухту

  За два роки дії мита на вивіз металобрухту в Україні вдалося відновити виробництво на декількох підприємствах, зазначив глава асоціації

  Верховна Рада проголосувала за продовження дії мита на експорт металобрухту, однак в парламенті було зареєстровано рішення про скасування цього рішення, заявив глава об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  За словами Каленкова, продовження дії мита на експорт металобрухту збереже 30 тисяч робочих місць в Україні, дасть можливість Україні виробляти з металобрухту продукцію і продавати її за кордон за вартістю набагато вищою за номінальну вартість брухту, створюючи при цьому робочі місця і сплачуючи податки в Україні. У разі ж скасування мита з Україною буде безконтрольно вивозитися стратегічна сировина в країни, де з нього все-таки зроблять продукцію.

  "Потрібно розуміти, що держава на цьому (безмитний вивіз металобрухту – ред.) не заробляє, тому що найчастіше там непрозорі схеми, люди працюють в гаражах, працюють не за контрактом, отримують неофіційні доходи. Ефект для держави, для бюджету практично нульовий", – заявив Каленков.

  За два роки дії мита на вивіз металобрухту в Україні вдалося відновити виробництво на декількох підприємствах, збережена валютна виручка, яка допомагає утримувати курс гривні.

  "Зараз ми можемо говорити, що валютна виручка, яка була збережена і примножена, становить близько 3 мільярдів доларів на рік. І це, на секундочку, приблизно 7-7,5% всього експорту України. І тут ми всі можемо бачити, і звичайні українці, і ті, хто займаються економікою вплив такого рішення на курс валют, на інфляцію і так далі", – заявив експерт.

  Попередній матеріал
  Біля узбережжя ПАР кит проковтнув дайвера – як той вижив
  Наступний матеріал
  США готові фінансово підтримати свободу інтернету в Україні – умови
  Теги:
  Loading...