Збільшення мита на металобрухт захистить українську економіку – президент "Укрметалургпром"

  За рік бюджетний ефект від мита на металобрухт перевищив 1 млрд грн

  Рішення парламенту про збільшення мита на металобрухт до 42 євро за тонну захистить українську економіку, дозволить уникнути ризиків виникнення дефіциту металобрухту і дозволить збільшити валютні поповнення бюджету. Таку думку поділяють експерти металургійного ринку, передає OBOZREVATEL.

  Так, глава Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков пояснює: 85% українського експорту металобрухту в квітні пішло до невизнаного Придністров'я. За його словами, такий стан справ б'є по українській металургії, ставлячи її в невигідні умови. "Поставляючи лом туди, ми наші підприємства ставимо в очевидно невигідні умови", – наголосив він.

  Після ухвалення законопроекту український лом буде експортуватися до Придністров'я з підвищеним митом у 42 євро за тонну, тоді як поставки до Євросоюзу будуть обкладатися спецмитом у 7,5 євро за тонну.

  Водночас, глава Комітету з питань промислової політики і підприємництва Верховної Ради Віктор Галасюк заявив: законопроект дозволить утримати зростання цін в Україні та зберегти стабільний курс долара. "Ситуація на світових ринках загострюється. Ціни на металобрухт ростуть. Тому пропонується підняти це мито до 42 євро за тонну", – заявив він, презентуючи проект закону в парламенті. З його слів, за рік бюджетний ефект від мита на металобрухт перевищив 1 млрд грн.

  Нагадаємо, в липні 2015 року із метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури Рада ухвалила закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт – з 10 до 30 євро за тонну. У 2017 році парламент продовжив дію "металургійного закону" ще на 1 рік.

  Попередній матеріал
  Україна планує 2018 року приватизацію 25 великих держпідприємств
  Наступний матеріал
  Здався: Вайнштейна заарештували за звинуваченням у зґвалтуванні
  Теги: