Щороку ставка вивізного мита на металобрухт до ЄС зменшуватиметься – Стефанишина

  Угода про Асоціацію України з ЄС передбачає певний графік обнулення цього мита

  Підвищення експортного мита на металобрухт, передбачене ухваленим нещодавно Радою законом, не суперечить положенням Угоди про Асоціацію України та ЄС. Про таке заявила генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, передає UAprom.

  "Ні, не суперечить. В Угоді про Асоціацію України з ЄС є графік обнулення цього мита. Він розрахований на вісім років. З кожним роком ставка експортного мита на поставки українського металобрухту в ЄС буде знижуватися", – прокоментувала Стефанишина.

  Вона також додала, що 2018 року експортна квота на український металобрухт до країн ЄС скоротилася з 9,5 EUR/тонну до 7,5 EUR/тонну.

  Крім того, співрозмовник нагадала: міжнародні договори, ратифіковані Верховною Радою, зокрема й Угода про Асоціацію України та ЄС, мають вищу силу, ніж Закон України. Саме тому на Митниці з експортерів металобрухту до країн Євросоюзу стягують мито, передбачене Угодою про Асоціацію.

  Нагадаємо, дещо раніше глава об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков повідомив, що близько 85% українського експорту металобрухту у квітні цього річ вирушило до невизнаного Придністров'я. Це, на думку Каленкова, має негативний вплив на українську металургію.

  Попередній матеріал
  Ліга чемпіонів: у Києві відкривають фан-зони
  Наступний матеріал
  Геращенко обурена фейком про зустріч Трампа з Порошенком "за гроші"
  Теги: