росія точно не диктуватиме Україні, якою має бути чисельність Збройних сил. Адже добре підготовлена українська армія стане найкращою гарантією безпеки Києва проти нових атак – навіть якщо колись і буде досягнуте припинення вогню або мирна угода. Про це в коментарі агенції Reuters заявив заступник керівника Офісу Президента полковник Павло Паліса. Так військовий відреагував на закиди очільника кремля, який висуває свої забаганки перед США. Тим часом кремль починає вигороджувати свою так звану "неофіційну армію" – з найманців з інших країн. Зокрема, вже і Китаю. Як саме – дивіться хроніку 1142 дня Великої війни в огляді журналістки "5 каналу" Ганни Рибалки.
"Бавовна" на росії... знову
Понад 6,5 тис. км, а як палає – ніби видно аж з України. У російському Комсомольську-на-Амурі раптом спалахнув нафтопереробний завод. У вогні колона технологічної установки на висоті близько 50 метрів. Місцеві вражені.

Китайські полонені: суперечливі заяви
росія бреше, тільки-но починає говорити. Навіть якщо весь світ бачить докази. Як-от про китайських полонених. Президент Зеленський каже: щонайменше 155 громадян Китаю беруть участь у війні проти України. кремль цинічно відповідає – Китай не воює, це стратегічний партнер.
"Це не так, Китай займає зважену позицію. Китай наш стратегічний партнер, друг", – сказав прессекретар путіна Дмитро Пєсков.
Тим часом у Міністерстві закордонних справ Китаю в середу заявили, що їм невідомо про понад 155 їхніх громадян, які, за словами президента Володимира Зеленського, воюють на боці армії рф проти України. Речник МЗС Лінь Цзянь запевняє: Китай не є "ані творцем української кризи, ані зацікавленою стороною".
"Позиція Китаю щодо української кризи є об'єктивною і справедливою. Ми прагнемо сприяти припиненню вогню та мирним переговорам. Це дуже зрозуміло міжнародній спільноті. Китай завжди закликав громадян утримуватися від участі у військових діях на будь-чиєму боці. Ми радимо зацікавленим сторонам правильно і тверезо розуміти роль Китаю і не публікувати безвідповідальні коментарі", – заявив речник МЗА Китаю Лінь Цзянь.

США та росія зустрічаються у Стамбулі: без України?
"Україна не стоїть, абсолютно не стоїть на порядку денному": так у держдепі реагують на зустріч представників США та росії у Стамбулі. Офіційно нібито поїхали домовлятися про поліпшення роботи американського та російського посольств. Натомість українська та американська команди зустрінуться у п'ятницю у Вашингтоні – заради угоди про корисні копалини. Хай про що говорили США та рф – Україна довела до адміністрації Дональда Трампа свої червоні лінії: скорочення армії, як того хоче путін, не буде, кажуть на Банковій.
"Це принципова позиція України. Ніхто, і тим паче країна-агресор росія, не диктуватиме Україні, які Збройні сили має мати Україна. Я можу здогадуватися, чим керується російська федерація – може, вони хочуть підготуватися, полегшити собі в майбутньому, але ні. Наше завдання – добре вивчити уроки минулого", – наголосив заступник Офісу Президента Павло Паліса.

Плани росії: нові удари на сході та південному сході
А ще полковник Паліса каже: окрім збереження сильної української армії, важливо мати гарантії безпеки від американських та європейських партнерів Києва. Які стримали б атаки путіна у майбутньому. І такі ворог уже готує – у квітні та травні. Основний напрямок удару – Покровськ і Лиман на Донеччині, Куп'янськ на Харківщині та Новопавлівка на Запоріжжі.

Ганна Рибалка, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.