Обмін валют
Обмін валют kordon.com.ua

Гривня може обвалитися через удар по експортній сфері України: експерт пояснив зв'язок

  Ціна експортних товарів може значно зрости внаслідок підняття тарифів на вантажні перевезення

  Через удар по експортним галузям Україну може чекати падіння курсу гривні.

  Про це заявив керівник асоціації власників вагонів Олександр Криворучко на своїй сторінці в Facebook.

  За словами експерта, українські експортні товари не зможуть бути конкурентними на світовому ринку, якщо їх ціна значно зросте. Це можливо внаслідок підняття тарифів на вантажні перевезення. І це вдарить по економіці України.

  "Укрзалізниця" у поточному році вирішила підвищити тарифи на вантажні перевезення більш, ніж на 14%. В основному це вдарить по експортним галузям, які приносять в країну валюту. Що значить вдарять? А значить це те, що собівартість продукції через зростання транспортних витрат зросте. Автоматично піднімемося відпускна ціна товарів. А на світовому ринку зараз кожен долар вирішує, будуть купувати твій товар чи ні", - повідомив Криворучко.

  "Таким чином, Україна швидко вилетить з конкурентної гонки за імпортного покупця. А це недоотримана валютна виручка, яка зазвичай допомагає утримувати курс гривні", - повідомив експерт.

  На думку Криворучко, "Укрзалізниця" повинна шукати внутрішні резерви і повинна мати декілька джерел покриття дефіциту власного засобів окрім як просто підвищувати ціни бізнесу і робити Україну неконкурентною у світі.

  Попередній матеріал
  У 2014 році українська армія звільнила понад 70% окупованих територій Донбасу – Генштаб
  Наступний матеріал
  У Мінкульті роз'яснили, що буде, якщо УПЦ МП не змінить назви – подробиці
  Теги:
  Loading...