Олександр Криворучко
Олександр Криворучко Фото із відкритих джерел

Автоматична індексація тарифів на перевезення розкручує маховик інфляції – Криворучко

  Будь-яка велика корпорація повинна вишукувати внутрішні резерви і мати декілька джерел покриття дефіциту власних засобів, – наголошує експерт

  Заплановане "Укрзалізницею" на 2019 рік підвищення тарифів на вантажні перевезення більш ніж на 14% може завдати шкоди економіці України, ба навіть вдарити по самій УЗ. Таку думку висловив голова асоціації власників вагонів Олександр Криворучко, передає 112.ua.

  На сайті Міністерства інфраструктури 1 лютого з'явився проект постанови Кабінету Міністрів, яка запроваджує механізм щорічної автоматичної індексації тарифів на вантажні залізничні перевезення на рівні індексу цін виробників промислової продукції. Відтак "Укрзалізниця" зможе щоквартально переглядати ставки тарифів. Раніше кожну чергову зміну затверджував уряд.

  "Це продиктовано, по-перше тим, що гроші у бізнесу за рахунок підвищення тарифів відбиратимуть, і якщо застосовувати автоматичну індексацію, то бізнес виключається з дискусії. Що, напевно, неправильно. Другий момент: індексація розкручує маховик інфляції, що позначиться на кожному з нас теж негативно", – заявив Криворучко.

  Крім того, за словами експерта, якщо УЗ щоразу, коли їй не вистачатиме грошей, буде просто підвищувати ціну на свої послуги – це деструктивно вплине на її ефективність.

  "Укрзалізниця", як будь-яка велика корпорація, повинна вишукувати внутрішні резерви, повинна мати декілька джерел покриття дефіциту власних засобів, окрім як просто підвищувати ціни", – резюмував Криворучко.

  Попередній матеріал
  В Україні вже розмитнили 161 тисячу "євроблях" – ДФС
  Наступний матеріал
  "Безпечне місто": в Києві запрацював новий аналітичний модуль розпізнавання облич – КМДА
  Теги:
  Loading...