Обсяги незаконних вирубок лісу на Закарпатті
Обсяги незаконних вирубок лісу на Закарпатті Facebook

Екологи дискредитували себе ігноруванням питання вирубок лісу в Карпатах – експерти

  Читайте по-русски
  Через руйнівні паводки на заході країни – прокуратура вже відкрила справу за статтею "екоцид"

  Екологи та активісти, які раніше "били в набат" через незаконні вирубки лісу в Карпатах, після найбільшої за останнє десятиліття повені – дискредитували себе майже повним ігноруванням питання та утворенням інформаційного вакууму. Про це зауважили експерти у сюжеті "5 каналу".

  Понад 250 населених пунктів у п'яти областях України зазнали природного лиха. Зруйновані домівки, дороги та мости. Селяни втратили городину, а значить і шанс на єдиний заробіток. Сумарні збитки для країни в Кабміні обіцяють за кілька тижнів, але вже відомо, що йтиметься про мільярди гривень.

  Основною версією причин такого масштабу паводків – в прокуратурі називають незаконну вирубку лісів. За матеріалами управління СБУ в Івано-Франківській області відомством розпочато кримінальне провадження за ст. 441 (екоцид) КК України.

  Як вказують фахівці, – натомість екологи зосередилися на промисловцях, які постійно модернізують свої виробництва. Але причини замовчування "проблем Карпат" – загалом очевидні.

  "Щодо екологів – це питання грошей… У нас немає системної боротьби з вирубкою, екологією, загальної стратегії, як воно має бути… Ці питання виникають тоді, коли відбувається боротьба якихось кланів політичних в країні. Хтось заробляє на вирубці дерев, а хтось на контрабанді", – пояснює заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

  На першочергове подолання наслідків – з бюджету наразі виділили близько мільярда гривень. Це крапля в морі, – дорікають владі політики. Для відновлення регіону, кажуть – потрібно в рази більше. І діяти слід негайно. Бо за останній рік незаконні рубки набрали небаченого масштабу.

  "Коли минулого тижня керівник Держлісагенства… заявив про те, що він визнає – вирубки лісів збільшилися за останній рік в 7 разів – це є вирок сьогоднішній політиці та екології сьогоднішньої влади. Чи були проблеми до цього? Так звичайно, були проблеми, але коли наклалось ембарго на вивіз кругляка, насправді дуже багато проблем почало вирішуватися", – впевнений народний депутат (ексголова Львівської ОДА) Олег Синютка.

  Наразі на допомогу людям вже відгукнулися бізнес, політики та низка іноземних партнерів країни. Влада ж, кажуть експерти, має нарешті зробити кроки, що в подальшому допоможуть вберегти регіон від таких катастроф. Та вплинути на екологів, які стають "популярним інструментом" для маніпуляцій по всьому світу.

  Попередній матеріал
  Путін хоче нас русифікувати, щоб перетворити на "адін народ": Княжицький щодо виступу ОПЗЖ проти закону про мову
  Наступний матеріал
  Ненажерлива чорна діра щодня поглинає по "Сонцю"
  Теги:
  Loading...