Придніпровська ТЕС
Придніпровська ТЕС YouTube

Екологів Дніпра підозрюють в участі в замовної кампанії проти окремих підприємств - ЗМІ

  Читайте по-русски
  За словами голови Комітету економістів України Андрія Новака, екологи можуть використовуватись політиками для тиску на бізнес і отримання вигоди

  На сайті дніпровської екологічної організації Save Dnipro представлені посилання на онлайн-спостереження тільки за двома промисловими об'єктами міста – Придніпровської ТЕС і Дніпровського металургійного заводу. Хоча в місті й регіоні знаходяться ще близько 500 промислових підприємств. Про це повідомляє програма "Особливий погляд" на "5 каналі".

  При цьому, за даними журналістів, атмосферні викиди в Дніпрі протягом чотирьох років зменшилися майже на 50%. Якщо в 2016-му було 80 000 тон, то зараз – 45 000. Але, незважаючи на це, публікацій про негатив від підприємств за авторством колективу Save Dnipro стало тільки більше.

  За словами голови Комітету економістів України Андрія Новака, екологи можуть використовуватись політиками для тиску на бізнес і отримання вигоди.

  "Дуже часто різні екологічні організації фінансуються різними конкуруючими фінансово-промисловими групами або політичними групами і, таким чином, використовуються не стільки як борці за чистоту екології, а як знаряддя проти опонента, проти підприємства опонента, проти політичної сили, політиків опонента. Тому тут треба розрізняти справжню боротьбу за чистоту екології від боротьби на замовлення проти конкурента", – заявив Новак.

  Як повідомлялося раніше, чоловік керівниці Save Dnipro Ірини Черниш – Володимир Косюга – підозрюється правоохоронними органами України в самовільному захопленні прибережної земельної ділянки біля річки Шиянки, а також в умисному ухиленні від виконання рішення Самарського районного суду міста Дніпра з приводу звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки розміром більше 1500 кв. м.
  У програмі приведена й позиція самої Ірини Черниш, за словами якої Придніпровська ТЕС і ДМЗ є основними забруднювачами в регіоні.

  "Це два головних забруднювача. Як я вже зазначила, Придніпровська ТЕС – це близько 80% – і металургійний завод. У нас у всіх є діти, ми всі їх тут вирощуємо, тому проблема забруднення і хвороб дітей стала такою нагальною для нас", – заявила Черниш.

  У матеріалі також вказується, що промислові міста України – це місця з найбільшою концентрацією екологічних організацій.

  У дніпровському регіоні виробляють п'яту частину (480 млрд гривень в 2018 році) всієї реалізованої промислової продукції України. За цим показником область займає перше місце в Україні.

  Попередній матеріал
  Борис Джонсон змінив Мей на посаді прем'єра Великої Британії – офіційно
  Наступний матеріал
  Сотні бійців Нацгвардії: під Миколаєвом стартували навчальні збори екіпажів БТР
  Теги:
  Loading...