5.ua

До кінця 2020 року "Метінвест" планує завершити екологічний проєкт вартістю 150 млн грн

  Читайте по-русски
  Зазначається, що завдяки реалізації цього проєкту підприємство вийде на європейські стандарти за рівнем викидів

  Міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група "Метінвест" планує до кінця року завершити найбільший в історії України екопроект з модернізації аглофабрики на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча. Це дасть змогу на 90% знизити викиди забруднювальних речовин в атмосферу і досягти сучасних європейських стандартів. Про це повідомив генеральний директор ММК ім. Ілліча Тарас Шевченко під час віртуального прес-туру на Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, пише "Уніан".

  "Реконструкція газоочисних споруд аглофабрики ММК імені Ілліча – найбільший екологічний проект в історії незалежної України. Понад 150 млн дол. спрямовано на реалізацію цього проекту. Ця екологічна програма триває вже близько 7 років, і цьогоріч ми підійшли до фінішу", – сказав Шевченко.

  І наголосив, що завдяки цьому проєкту до кінця 2020 р. підприємство вийде на європейські стандарти за рівнем викидів.

  "Ми в повному обсязі завершили будівельно-монтажні роботи й зараз перебуваємо за багатьма агрегатами в режимі їхніх тестових випробувань. До кінця цього року ми в обов'язковому порядку вийдемо на європейські стандарти за рівнем викидів на нашій аглофабриці, що повною мірою відповідає взятим нами публічним зобов'язанням перед громадськістю міста Маріуполя", – зазначив Шевченко.

  За його словами, раніше 80% всіх викидів комбінату утворювалося саме на аглофабриці.

  "80% викидів підприємства утворювалися на аглофабриці, і до 40% викиди аглофабрики становили від загальних викидів в місті. Важливий аспект, що після придбання комбінату групою "Метінвест" було прийнято рішення докорінно змінити такий стан справ", – повідомив гендиректор комбінату.

  Шевченко наголосив, що після завершення проєкту викиди в довкілля будуть знижені на 90%, а в Маріуполі рівень запиленості впаде на третину.

  За його словами, фактична реалізація цього амбітного проекту стартувала в 2014 році, коли було укладено договори на проектування, виготовлення і постачання устаткування, тоді як у 2012 році були розроблені загальна концепція та технічні рішення з модернізації. Він зазначив, що головним постачальником технологічного обладнання є велика італійська компанія Termokimik, провідний виробник обладнання для промпідприємств у сфері охорони довкілля, а генеральний підрядник з реалізації проекту – "Метінвест-Інжиніринг". Однак через введені у світі карантинні обмеження у зв'язку з поширенням COVID-19 італійські співробітники останні місяці не могли особисто бути присутніми на будмайданчику, а всі комунікації здійснювалися в онлайн-режимі. При цьому Шевченко висловив сподівання, що вже незабаром після ослаблення обмежень співробітники Termokimik зможуть прибути на підприємство та пусконалагоджувальні роботи нового сучасного обладнання будуть завершені протягом 3-4 місяців.

  "Я припускаю, що на завершення пусконалагоджувальних робіт потрібно 3-4 місяці й до осені ми завершимо повною мірою реалізацію цього ємного, складного, але такого потрібного і важливого екологічного об'єкта як для нашого підприємства, так і для міста в цілому", – зазначив гендиректор комбінату.

  Довідка. ММК ім. Ілліча – підприємство повного металургійного циклу, яке виробляє плоский прокат і труби з вуглецевих, низьколегованих і легованих сталей різного призначення. Комбінат входить до дивізіону сталі та прокату групи "Метінвест". "Метінвест" – найбільший в Україні виробник залізорудної сировини і сталі.

  Попередній матеріал
  Суд у справі Петра Порошенка відклали до 1 липня
  Наступний матеріал
  Українські ТЕС знову переводять на вугілля
  Теги:
  Loading...