Пожежа у лісі
Пожежа у лісі ДСНС у Запорізькій області

Держава повинна вибудувати політику щодо адаптації лісів до зміни клімату – експерти пояснили важливість

  Читайте по-русски
  Критичними, на думку екологів, є кілька речей, які має зробити держава, одна з яких стратегічна – роботи по відновленню водно-болотних угідь

  Україні необхідна державна політика щодо адаптації лісів до зміни клімату. Про це в матеріалі, опублікованому у виданні "Українська правда", заявляють експерти Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund forNature - WWF).

   "Останні 30 років в Україні спостерігається тенденція підвищення температури повітря, що призводить до лісових пожеж, крім того, за останні десятиліття, кількість вирубок лісу в Україні значно зросла. Існує ризик подальшого погіршення ситуації, аж до зникнення лісів", – наголошується матеріалі.

  "Зараз рівень води в річках такий, як зазвичай в липні-серпні. Це катастрофа. До останніх дощів не було води або, принаймні, вологи, яка служила би бар'єром для поширення пожеж", – пише зоолог, керівник практики "Ліси" WWF України Андрій Плига.

  Критичними, на думку екологів, є кілька речей, які має зробити держава. Одна з яких, на їхню думку, стратегічна – роботи по відновленню водно-болотних угідь. Зауважується, що на Поліссі багато лісів є заболоченими, тобто вони стоять на болотах. Однак, зазначається, що більшість боліт Полісся осушено за останні 100 років, іноді до 90%.

  "Більш того, до цих пір продовжуються проекти з видобутку торфу, нові болота збираються осушувати! Це абсурд, це просто на голову не лізе. Повинна бути державна політика щодо заборони подальших осушень боліт і відновлення вже втрачених", – наголошує експерт WWF.

  За словами екологів, більше цю проблему державі ігнорувати не можна.

  "Повинна бути державна політика щодо адаптації лісів до зміни клімату. Повинні переходити з плантаційної системи насадження соснових лісів до створення більш різноманітних змішаних і листяних лісів, які будуть максимально наближеними до природних", – йдеться в матеріалі.

  Попередній матеріал
  Депутати продовжили дію податкових пільг на період карантину
  Наступний матеріал
  Неподалік Канева відкрили музей загиблим на Майдані беркутівцям – фото
  Теги:
  Loading...