stanislavske.tv

Через вирубування лісу в Україні червонокнижні тварини і рослини на межі вимирання – WWF

  Читайте по-русски
  Україна стоїть на шляху зникнення лісів, рослин і тварин через відсутність адекватної лісової політики

  Кожен п'ятий вид тварин і кожен восьмий вид рослин, які є в Червоної книги України, зникають через вирубки лісу. Найбільш істотні зміни відбуваються, коли вирубують ліс і змінюють цільове призначення цієї землі. При цьому кількість вирубок в Україні зростає, а законодавство в цій сфері просто провальний, повідомляють в матеріалі Української Правди експерти Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund forNature – WWF).

  За даними WWF, близько 16% території України – ліси. Їх площа становить майже 10,4 млн га. Україна займає 9-е місце по площі лісів в Європі (без урахування Росії). У першій трійці Швеція, Іспанія та Фінляндія. Однак, Україна стоїть на шляху зникнення лісів, рослин і тварин з-за відсутності адекватної лісової політики, говориться в матеріалі.

  "Зараз необхідно створити нову лісову політику. В Україні немає документа, який дає відповіді на питання – як ми бачимо наші ліси? Які цілі є головними?", – пише зоолог, експерт Всесвітнього фонду дикої природи Андрій Плига.

  Самими багатими лісами є Закарпатська та Івано-Франківська області. Також високу лісистість мають Волинська, Рівненська і Житомирська області. При цьому, за словами експерта сліди вирубок найбільш помітні в горах.

  "Справа в тому, що на рівнині ми не бачимо весь масштаб, а в Карпатах – гори, рельєф і великі плями вирубок. Скандали піднімаються і на Поліссі, але в Карпатах більше, тому що там це помітно візуально", – каже експерт, вказуючи, що такі явища – наслідки відсутності системної політики в лісовій галузі.

  Старе, ще радянське законодавство в частині лісів не адекватно сучасний реаліями, і призводить до того, що тим людям, які повинні вирощувати ліс, в умовах відсутності державного фінансування вигідно рубати ліс.

  За словами експертів, політики поки що не змогли захистити українські лісу, тварин і рослини. "Подаються окремі точкові зміни, а чого комплексного, на жаль, немає", – йдеться у матеріалі.

  Попередній матеріал
  Поліція затримала в Чорнобильській зоні 16 туристів, які проникли туди незаконно
  Наступний матеріал
  У Києві Північний міст став у заторах через аварію
  Теги:
  Loading...