5.ua

Депутати Київради під захистом міліції проголосували 130 земельних питань [відео]

  Ще серйознішу, після минулого штурму, оборону Київради організували правоохоронці. Тепер замість парканів – металеві щити, які просто так не зрушиш. По один бік солдати внутрішніх військ і «Беркут». З іншого збирають учасників акцій. Через дорогу від КМДА шикують людей з антиопозиційними плакатами та гаслами на підтримку київської влади.

  Тим часом, під Київрадою роздають прапори опозиційної «Батьківщини».

  Після дев’ятої ранку тут вже до тисячі людей. Сюди приходять і депутати. Мають намір пройти на сесію Київради, бо ж мають на те законні підстави.

  Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода»: «Пройти і вказати на незаконність проведення цієї сесії. Бо Київрада нелегітимна».

  Подолати кордон міліції посвідчення депутата допомагає. А потрапити в будівлю – ні. Двері зачинені, ручки відкручені. Постоявши на ганку кілька хвилин, обурені нардепи повертаються на мітинг.

  Віталій Кличко, лідер партії «УДАР»: «Це нормальна європейська столиця? Ні. Тому що не тільки простий киянин, а навіть депутати не можуть пройти до зали Київради».

  Та бути довго на Хрещатику і не входило в плани опозиціонерів. Питання Київради хочуть вирішити у стінах Ради Верховної.

  Арсеній Яценюк, лідер ВО «Батьківщина»: «Для нас основне завдання – іти і вимагать в Рибака і у Партії регіонів включення до порядку денного постанови про вибори мера Києва і Київради».

  Трибуну залишають для того, хто тільки змагатиметься депутатське крісло. Поки Юрій Левченко агітує голосувати за себе, депутати Київради голосують.

  Галина Герега, секретар Київради: «Є закон про непреривність влади. Якщо сюди, до сесійної зали, зайде новообраний склад депутатів – ми їх привітаємо, подякуємо і будемо працювати в іншому напрямку. Але на сьогоднішній день цього немає».

  Олексій Давиденко, депутат Київради, «УДАР»: «Це перша сесія після 2 червня, коли наразі розглядається більше двохсот земельних питань, всіх разом, різних абсолютно. Там є і школи, там є і лікарні, там є підприємці, там є великі питання, там є спірні питання зелених зон».

  Олексій Омельяненко, голова фракції Партії регіонів в Київраді: «Если вы возьмете порядок дэнный и внимательно его посмотрите – там сегодня практически все вопросы имеют социальную направленность. Их заявление – это клевета».

  За 4 години встигають вирішити долю більше, ніж 130 ділянок.

  Олександр Аргат, Олексій Іванченков, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд вирішив потримати Маркова за гратами 2 місяці [відео]
  Наступний матеріал
  Росія вирішила не зважати на рішення Міжнародного морського трибуналу ООН