Залізна руда
Залізна руда Depositphotos

Данкова: Коли стане невигідно добувати руду – її возитимуть з Бразилії

  Читайте по-русски
  Вона запропонувала депутатам ВР створити робочу групу за участю експертів авторитетної міжнародної аудиторської компанії

  Законопроєкт №1210, який передбачає різке підвищення ренти за видобуток залізної руди в Україні, необхідно відкликати з розгляду Верховної Ради і після цього ретельно доопрацювати. Таку думку висловила фінансовий директор групи "Метінвест" Юлія Данкова на засіданні робочої групи з питань зміни рентних платежів, передає кореспондент Мінпрому.

  Вона нагадала, що сам автор законопроєкту №1210 Данило Гетманцев раніше визнав, що до другого читання у ВР документ необхідно змінити не менше ніж на 60%. Оскільки це дуже суттєві зміни, законопроєкт необхідно відкликати і ще раз уважно переглянути пропоновані в ньому підходи, підкреслила Данкова.

  Представник "Метінвесту" наголосила на необхідності дотримуватися чинних міжнародних практик в частині оподаткування видобутку корисних копалин, в тому числі і рекомендацій Міжнародного валютного фонду. Вони передбачають, що 40% прибутку від розробки корисних копалин повинно отримувати держава, а 60% має залишатися у бізнесу – в т.ч. для інвестицій в подальший розвиток.

  "Ми взяли період з 2014 по 2019 рік, перше півріччя, і подивилися. У нас ця пропорція приблизно дотримується. З урахуванням рента плюс податок на прибуток виходить, що ми платимо навіть трохи більше. Тому незрозуміло, звідки взялася теза про надприбутки в галузі", – сказала Данкова.

  Вона запропонувала депутатам ВР створити робочу групу за участю експертів авторитетної міжнародної аудиторської компанії, яку можуть вибрати самі парламентарії, і з її допомогою оцінити реальну податкове навантаження на залізорудну галузь.

  Представник "Метінвесту" уточнила, що в разі прийняття законопроєкту №1210 частка держави у вигоді від розробки корисних копалин зросте до 87% - що зробить видобуток залізної руди в Україні економічно недоцільною.

  "Коли стане невигідно добувати руду – будуть її возити з Бразилії", – підкреслила вона

  Попередній матеріал
  100 млн доларів на модернізацію колій: Укралізниця оголосила тендер
  Наступний матеріал
  Ляпіна наголосила, що політична позиція міністра економіки підриває довіру інвесторів
  Теги: