Саперам не впоратися без чотирилапих під час пошуку вибухівки в машині. Металошукач не реагуватиме, оскільки автівка – металева. Таку роботу найкраще виконають собаки, які відчувають молекули вибухових речовин. Втім, робота військових кінологів має чимало нюансів. Про хвостатих розмінувальників дивіться в сюжеті від "Армія TV".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Начальник відділення пошуку вибухонебезпечних предметів мінно-пошуковими собаками Леонід Левченко розповів про роботу зі своїм бойовим побратимом – бельгійською вівчаркою.
"Кожен кінолог виїжджає на завдання з бронежилетом на собачку і з кінологічним рюкзачком. Тут знаходиться розгрузка, якщо ми працюємо в приміщенні: професійна аптечка ветеринара К9, тактичні окуляри, в яких собака також працює (якщо піднімається пилюка). Якщо після вибуху в приміщенні дуже багато скла, то собачка працює в топіках на лапки. Він їх, звичайно, не любить, але коли приходиться в них працювати, то працює. Також гребінець, бо собака має бути весь час красивий, професійний", – розповів сапер.
Він зауважив, що бельгійська вівчарка за німецьку більш витриваліша.
"Цей пес буде шукати набагато довше, бо німецька вівчарка швидше втомлюється. Це мій бойовий побратим. Ми з ним почали працювати по Київській області у квітні 22-го року, коли вибили орків з Ірпеня, Гостомеля, Бучі. Там залишалися транспортні засоби під будинками. Громадяни телефонували і казали, що там знаходяться підозрілі орківські предмети. Сапер із металошукачем на машину не піде, бо вона залізна. Працює тільки собака", – сказав Леонід.
Читайте також: До розмінування долучаються іноземні місії: як працюють сапери на Миколаївщині – сюжет.
Основні вибухові речовини, які має знати службовий навчений пес – це тротил, пластит, ТЕН, гексоген. Це 4 основні вибухові речовини, які йдуть у всіх мінах.
"Якщо йде дощ собака не працює. Дощ забиває вибухові молекули в землю. Якщо лежить сніг, то собаки не працюють, тому що сніг не пропускає молекули вибухової речовини. Якщо є вітер більше 7 м/с, він здуває молекули вибухової речовини. Собака не знайде", – пояснив сапер.
Він додав, що якщо собака знайшов вибуховий предмет, то він позначає його сидячи або стоячи, і мордочкою показує, де знаходиться вибухова речовина. І потім отримує м'ячик.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.