Близько 5 відсотків ліків у столиці - підроблені

  Вилікують чи нашкодять? Близько 5 відсотків ліків у столиці - підроблені. Найчастіше – це медикаменти, завезені з інших країн. Рекордсмен серед фальсифікатів – Індія. Як уберегтися від підробок - ми запитали Наталію Гончарову.

  Лідія Олександрівна у свої 63 переконана - найкращий спосіб зберегти здоров`я - спорт. Проте інколи від головного болю допомагають тільки ліки. До вибору медичного препарату підходить ретельно.

  Лідія Олександрівна, киянка: "Я завжди дивлюся на етікетки і більш менш уважно дивлюся на це все".

  Близько 5 відсотків ліків у столиці - фальсифікати. За даним тимчасової комісії Київради з вивчення питання підробних ліків, цьогоріч їхня кількість збільшилась втричі.

  Володимир Кобелєв, голова тимчасової комісії Київради з вивчення питання підробних ліків у місті Києві: "Это злополучный склад у Васелькове, который был вскрыт. В Киеве находится основной склад лекарственых средств, основные дистрибюторы тоже здесь, склады тоже здесь". 

  Проте вилучити фальсифіковані ліки зі столичного ринку медикаментів поки що неможливо.

  Володимир Загородній, заступник керівника ГУ охорони здоровя та медичного забезпечення міста Києва: "На сьогоднішній день якихось чітких механізмів жорсткого контролю за тим, що у нас є на ринку, не достатньо для того, щоб зманшити, або звести взагалі до нуля наявність фальсифікатів. Якщо систематично при завезені оптових партій буде систематичний контроль і контроль якості на митниці - повірте це буде важливий важель впливу".

  Найбільше фальсифікують ліки, які мають довгострокову дію.

  Володимир Кобелєв, голова тимчасової комісії Київради з вивчення питання підробних ліків у місті Києві: "Лекарства, которые фальсифицируются - это те, что приносят больше 10 мыльйонов гривень в месяц. Это мезим, фестал, общепринятие".

  Відрізнити підробку від оригіналу простому покупцю неможливо. Для цього потрібна спеціальна експертиза. Щоб не бути обманутими, фахівці радять.

  Володимир Загородній, заступник керівника ГУ охорони здоровя та медичного забезпечення міста Києва: "По-перше, дійсно це купляти ліки ніде не з рук, ні в якому разі не на базарі, як в радянські часи, особливо дефіцитні ліки, можна було придбати на базарі. Купляти ліки тільки безпосередньо в аптечних закладах". 

  Нині Київрада готує звернення до Верховної Ради і проситиме запровадити кримінальну відповідальність за виготовлення підробних ліків і обмежити рекламу препаратів.

  Наталя Гончарова, Олексій Іванченков та Орест Пона, "5-й канал".

  Попередній матеріал
  У київському осередку Асоціації міст України обрали нового голову
  Наступний матеріал
  Мистецькі інсталяції у столиці - поза законом
  Теги: