Вакцина, щеплення, діти
Вакцина, щеплення, діти Shutterstock

Зменшення кількості планових вакцинацій дітей через COVID-19 призвело до спалахів захворювань – ВООЗ

Читайте по-русски
Показники планової вакцинації серед дітей торік були найнижчими від 2009-го

Майже 23 мільйони дітей у світі торік не отримали планове щеплення через карантин та пандемію. Це призвело до спалахів кору, поліомієліту й інших захворювань, яким можна було запобігти, повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я та Дитячому фонді ООН.

Показники планової вакцинації серед дітей торік були найнижчими від 2009-го. Крім того, пандемія коронавірусу спричинила перебої в роботі служб імунізації. Насамперед у країнах Африки та Азії. Лікарні, медичні засоби й персонал спрямували на боротьбу з коронавірусом. Водночас через карантин та обмеження пересування діти не могли звертатися по медичну допомогу. Тож у ВООЗ та ООН закликають уряди країн терміново пришвидшити темпи імунізації дітей.

"Пандемія коронавірусу призвела до серйозного зниження рівня вакцинації дітей. Це відкинуло нас більш ніж на десятиліття назад. У деяких регіонах світу торік частина дітей не отримала жодної дози. Це поставило під загрозу сотні, а може, й тисячі життів. Крім того, більшість із таких малюків зростають у бідних громадах, в умовах збройних конфліктів і не мають доступу до медичних послуг", – наголосила директорка департаменту з питань імунізації ВООЗ Кейт О'Браєн.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендують не змішувати вакцини проти COVID-19 від різних виробників, оскільки це може бути небезпечно.

Попередній матеріал
У Туреччині заарештували чотирьох українців – підозрюють у контрабанді наркотиків
Наступний матеріал
"Кінець епохи бідності настане, але не за ваших часів": Порошенко вимагає від влади збільшення субсидій та підвищення зарплат
Loading...

"Стан стабільно тяжкий": 9-річному хлопчику з вогнепальним пораненням провели ще одну операцію

Школи скасовують 10-11 класи для учнів: освітній омбудсман дав поради батькам

Правоохоронці затримали військовослужбовця, який, імовірно, вистрілив у 9-річного хлопчика

Пораненого під Житомиром дев'ятирічного хлопчика доставили до Києва на гелікоптері

На Житомирщині вистрілили у спину 9-річному хлопчику – дитина в реанімації

Семеро дітей перебували в багажнику: подробиці моторошної ДТП під Києвом