Микола Чаус Facebook / Юрий Бутусов

Загадкове викрадення судді Чауса: що про це думають у самій Молдові – включення

Читайте по-русски
Міністр внутрішніх справ заявив, що особи злочинців встановлені, проте затримати вдалося лише одного. Решта – втекли на територію України

Загадкове викрадення колишнього судді Миколи Чауса розслідуватиме парламент Молдови. Там створили Слідчу комісію, до складу якої увійшли 9-ро депутатів від усіх фракцій. Упродовж місяця вони з'ясовуватимуть подробиці викрадення та досліджуватимуть прогалини в діях молдовської влади. 3 квітня група невідомих озброєних чоловіків викрала екссуддю Дніпровського райсуду Києва в центрі Кишинева. У міністерстві внутрішніх справ Молдови повідомили, що Чауса вивезли в Україну іноземці. А місцеві ЗМІ поширили інформацію, що це могли зробити українські спецслужби. Подробиці резонансної справи розпитаємо в нашої колеги, журналістки молдавського каналу "Прайм" Анни Глушко.

У парламенті Молдови створили спеціальну комісію з розслідування викрадення Миколи Чауса. Планується з'ясувати, як він був викрадений, а також як потрапив на територію Молдови, адже це було незаконно.

У парламенті хочуть заслухати представників служби інформації та безпеки, МВД і прикордонної поліції, адже, на думку парламентарів, правоохоронці не відреагували належно. Також депутатів обурює факт викрадення людини на вулиці.

У самій країні це викликало чималий резонанс. Деякі політики вже встигли використати цей факт, щоб звинуватити президентку Маю Санду, начебто та домовилася особисто з Зеленським. 

Санду ж відкинула звинувачення і заявила, що вимагає розслідування.

Чільник МВД Молдови Павел Войку повідомив, що нібито вже встановлені особи причетних, одного вдалося затримати, решта сховалася на території України. Також Войку додав, що організатори вели діалог про викрадення Чауса українською мовою. У МЗС України причетність до цього викрадення відкинули.

За словами експрацівника служби безпеки Молдови, за Чаусом велося стеження. Вивезти його могли через Придністров'я, припустив експрацівник. Можливо, екссуддю вивезли на дипломатичному автомобілі.

Результат розслідування варто очікувати приблизно за місяць.

Анна Глушко з Кишинева, "5 канал"

Попередній матеріал
Огляд футбольних матчів мідуіка 6-8 квітня: Ліга Чемпіонів, Ліга Європи, Серія А
Наступний матеріал
Приспущені прапори, квіти й листівки від небайдужих – як у Британії вшановують принца Філіпа
Loading...

Посольство України має пояснити, чому викрадачі Чауса вивезли його в багажнику дипломатичного авто – депутат парламенту Молдови

Із Чаусом зараз "працюють", щоб він не свідчив проти Смирнова – журналіст

Чауса перевозили в багажнику авто, що належить посольству України – молдовські ЗМІ

Молдовські ЗМІ оприлюднили відео викрадення судді Чауса

У МВС Молдови заявляють, що суддю-утікача Чауса викрали іноземці, які вже перетнули кордон з Україною

У Молдові викрали скандального українського суддю-втікача Чауса