Микола Чаус
Микола Чаус Скріншот відео

Бутусов розповів, хто й навіщо викрав суддю Чауса з Молдови і вивіз в Україну

  Читайте по-русски
  Молдавські сайти опублікували дані документів трьох українців, причетних до викрадення

  У викраденні 3 квітня судді Миколи Чауса підозрюють громадян України – про це повідомляє головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов із посиланням на заяву міністра МВС Молдови Павла Войку.

  Повідомляється, що одного підозрюваного затримано, в той же час встановлено особи всіх учасників викрадення, які вивезли Чауса і перетнули з ним кордон з Україною.

  "Ця заява влади Молдови показує, що, як не дивно, Україна, яка має тісні зв'язки, в т. ч. по лінії спецслужб з Молдовою, в даному випадку для чогось здійснила неузгоджену з нашим союзником операцію і ускладнила відносини з нашими друзями, які йшли нам назустріч у цій справі", – йдеться у статті.

  У дружній Молдові нашим спецслужбам діяти можна безпечно. Але операція викрадення була здійснена безграмотно, наголошує автор, і на території ворога така халатність призвела би до принизливого провалу.

  Видання повідомило, що молдавські сайти опублікували дані документів трьох українців, причетних до викрадення. Машина, на якій вивозили Чауса, була встановлена ​​майже відразу – викрадачі не завдали собі клопоту її замінити.

  "Щонайменше один із трьох українців в'їхав у Молдову за своїми цими документами! Які дозволяють ідентифікувати учасника викрадення як співробітника ГУР МО ... Добре, що завдяки наявності особливих відносин з Молдовою обійшлося без затримання і викриття", – пише Бутусов.

  У НАБУ, де розслідується справа Чауса, дивуються, навіщо було поспішати викрадати Чауса. В Молдові 22 квітня має засідати Верховний суд за поданням екссудді політичного притулку, і шансів виграти процес щодо екстрадиції в одіозного судді не було, вважає журналіст.

  "В недалекому майбутньому Чаус був би переданий в руки українського правосуддя, нехай не так швидко, але зате законно, діватися Чаусу нікуди. Детективи побоюються, що ситуація з Чаусом допоможе всім фігурантам справи відбити майбутній вирок у Європейському суді з захисту прав людини. Відразу після того, як Чауса пред'являть, він розповість, як сам вирішив втекти в Україну і попросив друзів упакувати його в багажник для безпеки, його треба буде передати в НАБУ", – пояснює Бутусов.

  "Виявляється, поспішність викрадення Чауса має пояснення. На жаль, мотив украй примітивний. Метою операції є спроба якимось чином встановити причетність до вивезення Чауса за кордон ексначальника ГУР МО Василя Бурби. Саме зараз, поки не вийшов фільм про "вагнергейт", Офіс Єрмака шукає компромат на керівників проваленої спецоперації із захоплення терористів", – продовжує він.

  Однак прив'язка Бурби до вивезення Чауса буде нелегкою справою, вважає журналіст. Адже Бурба на той момент працював у ГУР МО, проте не він був у той час керівником – ГУР МО очолював Валерій Кондратюк, чинний начальник Служби зовнішньої розвідки.

  Вивезеного в Україну Чауса досі не пред'являють громадськості, ЗМІ повідомляють про проведення переговорів.

  "Мабуть, йде узгодження тексту його показань. Мабуть, Чаус повинен буде сказати, що його ніхто не викрадав, а він сам зробив ще одне правопорушення та незаконно перетнув кордон Молдови в зворотному напрямку. Якщо Чаус скаже на суді, що його викрали і доставили силою, він поставить владу в украй незручне становище, тому з ним ведуть переговори, що і про кого він повинен сказати. Ну і чекають, коли зійдуть синці і фінгал під оком. Пред'являти побитого свідка – це значить повністю обнуляти в ЄСПЛ будь-які його свідчення. Той співробітник, який виклав фотографії побитого Чауса після затримання, спрацював явно не в інтересах правосуддя", – припускає Бутусов.

  Неприпустимо використовувати для проведення таємних операцій кадрових співробітників без оперативного прикриття, наголошує він. Неприпустимо діяти під впливом емоцій і безвідповідально проводити неузгоджені акції на території наших союзників.

  "А щодо "вагнергейта" – ніхто не зробив так багато для розкрутки цього скандалу і для демонстрації причетності Офісу президента до зради цієї спецоперації, як сам Офіс президента", – підсумовує журналіст.

  Попередній матеріал
  В Офісі президента відхрестилися від заяв Мендель про "українську російську"
  Наступний матеріал
  Російські найманці протягом доби 11 разів відкривали вогонь у бік українських захисників
  Loading...