nr2.com.ua

Викрадення екссудді-втікача Чауса: у парламенті Молдови створили комісію для з'ясування обставин

  Читайте по-русски
  Депутати мають також виявити, яким чином екссуддя потрапив до Молдови 2016 року

  Слідчу комісію щодо викрадення екссудді-втікача Миколи Чауса створили в парламенті Молдови. До неї увійшли 9 депутатів від усіх фракцій. Упродовж місяця вони з'ясовуватимуть обставини викрадення та досліджуватимуть прогалини в діях молдовської влади.

  Депутати мають також виявити, яким чином екссуддя потрапив до Молдови 2016 року. Результати розслідування комісія по тому представить у парламенті. Створити цей орган запропонувала соціалістична партія. Політики звинувачують Службу інформації та безпеки Молдови, а також президентку Маю Санду в тому, що вони нібито знали про злочин.

  Нагадаємо, 3 квітня група невідомих озброєних чоловіків викрала екссуддю Дніпровського райсуду Києва в центрі Кишинева. У Міністерстві внутрішніх справ Молдови повідомили, що Чауса вивезли в Україну іноземці. А місцеві ЗМІ поширили інформацію, що це могли зробити українські спецслужби.

  Додамо, що журналіст Юрій Бутусов розповів, хто й навіщо викрав суддю Чауса з Молдови і вивіз в Україну. Він нагадав, що У викраденні 3 квітня судді Миколи Чауса підозрюють громадян України. 

  "Ця заява влади Молдови показує, що, як не дивно, Україна, яка має тісні зв'язки, в т. ч. по лінії спецслужб з Молдовою, в даному випадку для чогось здійснила неузгоджену з нашим союзником операцію і ускладнила відносини з нашими друзями, які йшли нам назустріч у цій справі", – йдеться у статті.

  У дружній Молдові нашим спецслужбам діяти можна безпечно. Але операція викрадення була здійснена безграмотно, наголошує журналіст, і на території ворога таке недбальство призвела би до принизливого провалу.

  У НАБУ, де розслідується справа Чауса, дивуються, навіщо було поспішати викрадати Чауса. В Молдові 22 квітня має засідати Верховний суд за поданням екссудді політичного притулку, і шансів виграти процес щодо екстрадиції в одіозного судді не було, вважає журналіст.

  Пише журніліст і про можливі мотиви такого викрадення. На його думку, це може бути вінволікання уваги від вагнергейту.

  "Виявляється, поспішність викрадення Чауса має пояснення. На жаль, мотив украй примітивний. Метою операції є спроба якимось чином встановити причетність до вивезення Чауса за кордон ексначальника ГУР МО Василя Бурби. Саме зараз, поки не вийшов фільм про "вагнергейт", Офіс Єрмака шукає компромат на керівників проваленої спецоперації із захоплення терористів", – продовжує він.

  Нагадаємо, Миколу Чауса оголосили в міжнародний розшук в листопаді 2016-го для подальшої екстрадиції в Україну. Його підозрюють в отриманні 150 тисяч доларів хабаря, який він ховав у скляних банках. 

  Попередній матеріал
  Під Києвом перекинулася фура з небезпечним вантажем, довелося перекрити трасу – що відомо
  Наступний матеріал
  За екологічну відповідальність: металургам Маріуполя підвищили оцінку в межах світового рейтингу
  Loading...

  Молдовські ЗМІ оприлюднили відео викрадення судді Чауса

  У МВС Молдови заявляють, що суддю-утікача Чауса викрали іноземці, які вже перетнули кордон з Україною

  Молдова остаточно відмовила в наданні політичного притулку скандальному судді Чаусу