dpsu.gov.ua

ДПСУ: До планованого, але попередженого вбивства лідера Демократичної партії Молдови причетна ФСБ РФ

Супроводжували реалізацію планованого злочину представники ФСБ РФ За ліквідацію лідера Демократичної партії Молдови зловмисникам обіцяли $200 тис.

Завершується спеціальна міжнародна операція з ліквідації організованого злочинного угруповання (ОЗГ), яке мало на меті фізичне знищення Голови Демократичної партії Республіки Молдова Володимира Плахотнюка. Про таке повідомляє прес-служба ДПСУ

До злочинного угруповання входили громадяни України та Молдови. Зв'язки керівників злочинної групи вказують на те, що супроводжували реалізацію злочину представники ФСБ РФ.

Після завершення задуманого вбивці мали повернутися до України. Таким чином задум зловмисників полягав у тому, щоб дискредитувати правоохоронну систему нашої країни та погіршити українсько-молдовські міждержавні стосунки.

З українського боку задум операції щодо затримання учасників банди, як і у випадку із виявленими минулого року картинами італійських майстрів, затвердив особисто Президент України. Він керував і її перебігом на усіх ключових етапах. Процесуальне керівництво здійснювала Генеральна прокуратура України. З боку МВС слідство вела Нацполіція, а оперативно реалізувала задумане, від моменту отримання первинної операції і до затримання злочинців, ДПСУ у взаємодії із СБУ та Нацполіцією. Усі дії проводилися по обидва боки кордону спільно з правоохоронними органами Республіки Молдова.

dpsu.gov.ua

Інформацію про можливу підготовку замовного вбивства Державна прикордонна служба України отримала кілька місяців тому. За вбивство лідера Демократичної партії Молдови зловмисникам обіцяли 200 тисяч доларів, із яких 100 тисяч вони завчасно отримали як аванс. В ході попередніх слідчих дій було встановлено, що до складу злочмнної групи входить більше 10 осіб, які протягом 2015-2016 років скоїли ряд тяжких злочинів в м. Києві та Київській області, серед яких вбивство, викрадення людини та розбої. Спостереження за діями виконавців замовного вбивства велися в режимі підвищеної таємності. Коли група злочинців прослідувала на територію Молдови задля реалізації задуманого, правоохоронці по обидва боки кордону розпочали діяти.

6 квітня група зловмисників отримала для реалізації задуманого зброю, інше обладнання та автомобіль БМВ для втечі. Впродовж 7 квітня на території Республіки Молдова, відразу після передачі грошей було затримано замовника, 2-х організаторів і пособників вбивства, а також вилучено зброю (4 гранатомети РПГ-26, 2 пістолети CZ-75 з глушниками і набоями) і засоби зв'язку.

Одночасно на території України затримано лідера даного злочинного угруповання, проведено обшуки у 8-ми членів банди та їх допити (вилучено речові докази підготовки вбивства, зброя, боєприпаси, знаряддя для скоєння злочинів). Про масштаби операції свідчить хоча б той факт, що до безпосереднього проведення заходів у м. Києві та Київській області лише з боку Держприкордонслужби та НП України залучалося 70 співробітників. Наразі слідчі дії ще тривають. Дана операція (після виявлення картин італійських майстрів епохи Відродження, низки спільних із європейськими колегами затримань великих партій важких наркотиків) стала черговим свідченням того, що Державна прикордонна служба України успішно інтегрується і діє в рамках єдиного безпекового європейського простору.

dpsu.gov.ua

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка – відео
Наступний матеріал
Автор фільму "Процес" про Олега Сенцова, Аскольд Куров: "Пропаганда наскільки вміло працює, що переформатовує мозок росіян..."
Loading...

Порошенко у розмові з американським віце-президентом заявив про підтримку дій США проти Асада

У ЄС підтверджують безвіз з Україною до початку сезону відпусток

Парубій: Україна – далеко не остання ціль Путіна

Громадянин Болгарії намагався вивезти з України бивень мамонта – ДПСУ

Православні та греко-католики відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці

МВФ може виділити Україні ще три транші – які умови надання кредиту