nbuviap.gov.ua

У ЄС підтверджують безвіз з Україною до початку сезону відпусток

Рішення щодо затвердження безвізу з Україною, яке має зробити комітет представників ЄС перед Радою Євросоюзу, буде процедурним і формальним

Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік виключає зміну позиції країн-членів ЄС щодо надання безвізового режиму українцям. Про це він заявив на прес-конференції в Києві, передає УНІАН.

"Хочу сказати позиції зсередини ЄС. Я думаю, що зараз можна бути поміркованим оптимістом, навіть реалістом, але ніколи не можна казати ніколи. Можуть відбутися надзвичайні події, які можуть змінити графік роботи європейських інституцій, можуть відбутися, не дай Боже, якісь трагічні події – і тоді порядок денний всередині ЄС може змінитись", – сказав він.

Однак Стулік зауважив: "Але якщо нічого такого не буде, я думаю, можна з впевненістю сказати, що дійсно це відбудеться (запрацює безвізовий режим між ЄС та Україною) до початку сезону відпустки, бо політичне рішення вже було прийнято".

З його слів, постійний комітет представників ЄС, який готує рішення для Ради міністрів, вже сказав, що можна надати безвізовий режим у моменті, коли запрацює механізм призупинення, а він вже почав працювати. Стулік наголосив, що рішення щодо затвердження безвізу з Україною, яке має зробити цей комітет перед Радою ЄС, буде процедурним і формальним.

"Я собі не можу уявити таку ситуацію, коли б представники деяких країн зараз би змінили свою позицію. Всередині ЄС це б викликало дуже бурхливі процеси, знаючи, як ЄС працює, я думаю, що так не відбудеться", – зазначив прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні.

Нагадаємо, напередодні, 6 квітня, Європарламент проголосував за надання безвізу для України. Очікується, що українцям мають скасувати візи для подорожей до країн-членів Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії) у червні. Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, зможуть подорожувати до країн ЄС на 90 днів у період кожних 180 днів. Водночас українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте є членами Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як у Раді раділи новині про безвізовий режим з ЄС – фотогалерея

/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України

Попередній матеріал
Вантажівка, що вчинила наїзд у натовп у Стокгольмі, в'їхала в будівлю та спалахнула – ЗМІ
Наступний матеріал
Поліцейські офіційно назвали кількість жертв у результаті наїзду вантажівки на натовп у Стокгольмі
Loading...

Профільний комітет Європарламенту сьогодні голосуватиме за безвіз для України

"Час. Підсумки дня": Коли перший українець зможе потрапити до ЄС із самим лише біометричним паспортом – відео

Стало відомо, до скількох країн Європи зможуть подорожувати українці

#БЕЗВІЗНАШ: Соцмережі бурхливо коментують безвіз для України

У МЗС розповіли, що принесе Україні безвіз із ЄС

Євросоюз остаточно скасує платню за роумінг у червні