Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Фото з соцмереж

У ЄС пояснили, як жителі окупованого Криму зможуть їздити в ЄС без віз

ЄС в рамках політики невизнання незаконної анексії Криму не визнає російські паспорти і паспорти, отримані після анексії Криму

У Європі вкотре наголосили, що з паспортами, які були видані після анексії Криму, не можна в'їхати на територію ЄС. Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік заявив, що жителі окупованого Криму зможуть поїхати в ЄС без віз лише з біометричним паспортом громадянина України. Про це Стулік повідомив на прес-конференції в Києві, пише УНІАН.

"Зростає цікавість бути українським громадянином, що є дуже важливим посилом для жителів Криму та окупованих території (Донбасу), бо там є багато людей, наприклад, у Криму, які хочуть їздити в ЄС. Зараз їм дана можливість – або ви їздите з російськими паспортами, звертаєтесь за візами, платите 60 євро або у вас є біометричний паспорт українського громадянина, і ви їздите без віз", – сказав він.

Він також додав: "Цей меседж необхідно Україні використати в інформаційній політиці для цих територій, це показує, наскільки важливо і варто бути громадянином України… Я думаю, що для багатьох людей це буде певний аргумент, щоб передумали щодо того, що там відбувається", – вважає прес-аташе.

"Я думаю, що ми з колегами з МЗС, із Міністерства інформполітики будемо такий меседж разом доносити", – додав Стулік.

"ЄС у рамках політики невизнання незаконної анексії Криму не визнає також російські паспорти, які були видані в Криму після анексії. Тобто з цими паспортами не можна в'їхати на територію ЄС, можна тільки з паспортом України… або з тими паспортами Російської Федерації, які були видані консульствами РФ на території Криму раніше. Тобто тут йдуть обмеження для жителів Криму, тому що де-юре – це жителі України", – заявив прес-аташе.

Стулік також зауважив, що ЄС у рамках візової політики буде робити все для того, щоб підтримувати територіальну цілісність та зв'язок жителів Криму з материковою Україною. За його словами, ЄС робитиме все, щоб громадяни України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, могли приїхати на материкову частину України і отримати біометричний паспорт або зробити візу в паспорті старого зразка.

Як повідомляв 5.UA, Європарламент проголосував за надання безвізу для України.

Очікується, що українцям мають скасувати візи для подорожей до країн-членів Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії) у червні. Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, зможуть подорожувати до країн ЄС на 90 днів у період кожних 180 днів. Водночас українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте є членами Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Як у Раді раділи новині про безвізовий режим з ЄС – фотогалерея

/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України
/
Верховна Рада України

Попередній матеріал
Крищенко про резонансну справу щодо вбивства грабіжника: Це прецедент, але МВС виконувало чинні закони
Наступний матеріал
У Стокгольмі вантажівка протаранила натовп – ЗМІ повідомляють про загиблих
Loading...

"Час. Підсумки дня": Коли перший українець зможе потрапити до ЄС із самим лише біометричним паспортом – відео

Стало відомо, до скількох країн Європи зможуть подорожувати українці

Гопко: В деяких моментах ми "вигризали" безвізовий режим з ЄС

Євросоюз остаточно скасує платню за роумінг у червні

Питання надання Україні безвізового режиму вже вирішене – "Європа без бар'єрів"

У Латвії очікують, що влітку українці подорожуватимуть до ЄС без віз