Європарламент
Європарламент Фото newposts.ge

Профільний комітет Європарламенту сьогодні голосуватиме за безвіз для України

  Після остаточного затвердження Радою ЄС безвіз для українців набуде чинності на 20-й день після опублікування, що орієнтовно має статися у червні

  Комітет з цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського парламенту у четвер, 9 березня, проголосує за проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. Раніше документ погодили в рамках міжінституційних переговорів. Відповідне питання внесене на порядок денний сьогоднішнього засідання Комітету, передає УНІАН.

  Відповідно до положень документу, доповідач Марія Габріель зробить презентацію щодо "стану тріалогу" (переговори між ЄП, Радою ЄС та Мальтійським головуванням у ЄС щодо надання Україні безвізу), після чого заплановане електронне голосування. Зазначимо, що в порядку денному воно записано як "можливе".

  Текст документу, погоджений за результатами тріалогу, прописаний у листі генерального секретаріату Ради ЄС від 3 березня. Він має назву "Пропозиції для нормативного акту Європейського парламенту та поправки до акту Ради №539/2001 зі списком третіх країн, громадяни яких повинні мати візу для перетину зовнішніх кордонів, та тих, громадяни яких від цієї вимоги звільнені (Україна)".

  Відповідного листа уже надіслали на ім'я президента Комітету Клода Моралеса від головуючої в Комітеті постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) Марлен Боннічі. У листі вона пише, що після неформальної зустрічі представників трьох інституцій COREPER погодив проект компромісного тексту.

  Саме тому посол підтверджує, що в разі ухвалення Європарламентом цього документу у першому читанні Рада таку позицію підтвердить, і буде ухвалений акт відповідно до позиції ЄП.

  Наразі євродепутатам пропонують ухвалити наступне рішення: "У додатку I (список країн, на які розповсюджується візовий режим) посилання на Україну видалити, у додатку II (список країн з безвізовим режимом) посилання на Україну вставити. Акт набуде чинності на двадцятий день після публікації в офіційному журналі".

  Нагадаємо, 2 лютого посли Євросоюзу затвердили текст угоди щодо надання Україні безвізу. А вже 3 березня Президент Петро Порошенко повідомив, що Рада ЄС дала "зелене світло" на завершальний етап безвізового режиму.

  Крім того, у Раді Євросоюзу запевнили, що українці зможуть подорожувати до країн ЄС без віз у червні 2017 року.

  Попередній матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA вручення премії імені Шевченка за участі Президента та брифінг речника Міноборони
  Наступний матеріал
  Прорив теплотраси Херсонської ТЕЦ: без тепла залишились кілька багатоповерхівок
  Loading...

  У Європарламенті "терміново" призначили дату розгляду безвізу для України

  Посли Євросоюзу затвердили текст угоди щодо надання Україні безвізу

  Гройсман: Рішення ЄС по безвізу для України може бути прийнято до червня 2017 року