ziarelive.ro

Православні та греко-католики відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці

  За церковними переказами, цього дня Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина

  Сьогодні, 7 квітня 2017 року, православні відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

  Перші згадки про свято Благовіщення датуються 560 роком, коли імператор Юстиніан вказав дату його святкування – 25 березня (7 квітня за новим стилем). Католики святкують Благовіщення 25 березня.

  Про ті події йдеться у євангелії від апостола Луки. За церковними переказами, цього дня Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. В руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення. Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з'явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаії, а саме – слова про народження Месії.

  Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято. Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі.

  Зі святом пов'язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть "птах цього дня гнізда не в'є", казали українці. Вважається, що на Благовіщення і Великдень в пеклі не мучать грішників.

  Попередній матеріал
  Гройсман: Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку
  Наступний матеріал
  НАТО і надалі підтримуватиме Україну – заступник генсека Альянсу
  Loading...

  Які в українців улюблені державні свята – дослідження

  "Бажаю миру і веселих свят" – Порошенко привітав християн західного обряду з Різдвом

  Сьогодні християни святкують Вознесіння Господнє