З наслідками руйнівного землетрусу бореться Чилі (РОЗШИРЕНО)

  З наслідками руйнівного землетрусу бореться Чилі. Поліцейські спільно з армією проводять численні рейди проти мародерів. Уряд намагається повернути хоча б частину матеріальних цінностей, розграбованих у перші дні після трагедії. Фінансово допомогти країні закликав міжнародну спільноту Генеральний секретар Організації Об`єднаних Націй Пан Гі Мун. Економіка Чилі зазнала значних утрат, тож уряду буде надзвичайно складно самостійно відбудувати країну.

  Десятки схованок з награбованими речами виявили поліцейські в місті Конститусьйон. Перед цим вони допитали місцевих мешканців, які й виказали мародерів. Для підтримання порядку на вулицях міст правоохоронці залучили військових. Затримані ж заперечують свою провину. Одні кажуть, що брали лише їжу, щоб не померти з голоду, інші - взагалі звинувачують силовиків у репресіях.

  Лукас Песоз, місцевий мешканець: "У мене знайшли тільки харчі. Ми хотіли їсти. Я справді виносив із крамниць продукти, але так робили всі".

  Елеазар Браво, місцевий мешканець: "Я просто обурений. Поліцейські все роблять неправильно. Я не крав, а вони звинувачують мене в мародерстві. Правоохоронці обманюють людей".

  Генсек ООН Пан Гі Мун закликав усі країни світу допомогти Чилі гуманітарними вантажами та коштами. На вихідних він відвідав країну та зібрав протягом телефонного марафону шістдесят мільйонів доларів на боротьбу з наслідками стихії. Побачене в районі катастрофи генсек назвав жахом.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Я буду намагатися отримати повну картину руйнувань від уряду Чилі. Це допоможе нам зрозуміти, як саме ООН може допомогти. Ми будемо дуже тісно співпрацювати з місцевою владою. Лише так можна подолати наслідки катастрофи".

  Землетрус силою в майже дев`ять балів стався у Чилі двадцять сьомого лютого. Влада країни офіційно підтвердила смерть чотириста п`ятдесяти двох людей. Але уряд прогнозує, що кількість жертв може подвоїтися вже найближчими днями за рахунок осіб, які вважаються зниклими безвісти.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Туреччині ховають загиблих від землетрусу (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Франція та Іспанія потерпають від негоди
  Теги: