Комп'ютер
Комп'ютер Фото з відкритих джерел

З Білорусі до України через диктатуру Лукашенка виїхали 40 ІТ-компаній – які наслідки

  Читайте по-русски
  Кожен із білоруських IT-фахівців приносить країні до $50 тисяч на рік

  Після початку масових протестів у Білорусі та їх придушення з боку самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, з країни виїхало кількадесят IT-компаній і десятки тисяч фахових спеціалістів. Про таке повідомляє видання "НВ".

  Як стало відомо, відтік фахівців з цієї важливої галузі вартував Білорусі серйозних іміджевих втрат. Зокрема, йдеться про інвесторів і бізнес.

  "За нашими даними, до України переїхали приблизно 40 компаній і 2 тисячі фрілансерів", – повідомив заступник міністра з цифрової трансформації України Олександр Борняков.

  За попередніми оцінками, кожен із білоруських IT-фахівців приносить країні до $50 тисяч на рік. 

  Чільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров тим часом активно лобіює державну допомогу білоруським ІТ-спеціалістам, які розглядають українські міста, як привабливі для релокейту.

  "Ми створили портал, де є вся інформація про можливості в Україні, податкову систему тощо, – зазначив він. – У нас є команда, яка працює 24/7, консультанти, які допомагають людям".

  Серед переваг України для білоруських ІТвців – географічна близькість, відсутність культурних і мовних бар'єрів, великий ринок, розвинута IT-екосистема. Крім того, досить перспективними є плани щодо розбудови IT-екосистеми під назвою "Дія.City".

  Нагадаємо, у жовтні у Мінцифри розповіли, які саме компанії приїхали в Україну з Білорусі у рамках проєкту IT Relocate. Раніше президент Зеленський доручив спростити видачу посвідок на тимчасове проживання для білоруських айті-фахівців.

  Попередній матеріал
  Порушували карантин вихідного дня: поліцейські у Києві склали майже 130 адмінпротоколів на підприємців
  Наступний матеріал
  Трамп намагається через суд змінити правила перепису населення у США
  Loading...