Олександр Лукашенко – президент Білорусі
Олександр Лукашенко – президент Білорусі https://www.intex-press.by

"Убивці, диктатору та мучителю народу": Православна церква Білорусі оголосила Лукашенку анафему

  Читайте по-русски
  Анафему оголосили під час служби в соборі святого Кирила Туровського в канадському Торонто

  У неділю, 22 листопада, предстоятель Білоруської православної автокефальної церкви архієпископ Святослав Логін оголосив Олександру Лукашенку анафему. Про це повідомляє "Радыё Свабода".

  Під час служби в соборі святого Кирила Туровського у Торонто, що в Канаді, в присутності вірян архієпископ зачитав Архієрейське послання з оголошенням анафеми колишньому президенту Олександру Лукашенку – "анафеми диктатору, вбивці і мучителю народу побожного білоруського".

  Архієпископ Логін заявив, що церква "не може просто спостерігати геноцид білорусів, але повинна, згідно зі Святим вченням Христа, бути совістю свого народу".

  У повідомленні мовиться: "Ми закликаємо тих, хто все ще служить його (Лукашенка – ред.) сатанинській владі, не підкорятися злочинним наказам, бо в іншому випадку вас чекають прокляття ваших нащадків у земному житті і пекло в небесному житті…".

  У зверненні також зазначається, що архієпископ і священики БАПЦ моляться "за здоров'я поранених і ув'язнених, а також за упокій убитих мирних демонстрантів – захисників Білорусі, чиї страждання і жертви не даремні, які надихають співвітчизників на протистояння злу й обману заради добра, заради свободи і незалежності нашої Батьківщини".

  Як відомо, на протести білоруси виходять від 9 серпня – після президентських виборів. На них, за даними ЦВК, переміг Олександр Лукашенко. Люди ж вважають такі результати сфальсифікованими та вимагають провести нове прозоре волевиявлення. Не визнали результатів, зокрема, Європейський Союз, США, Канада, Велика Британія та Україна.

  Попередній матеріал
  Лікарка пояснила, на що варто звернути увагу тим, хто перехворів на коронавірус
  Наступний матеріал
  Результати спостереження "ОПОРИ" за другим туром місцевих виборів
  Loading...

  Протести в Білорусі: силовики затримали понад 1100 осіб

  Лукашенко пояснив закриття кордону Білорусі

  ЄС погодив нові санкції проти Лукашенка та 14 його соратників

  "Нам відступати нікуди": Лукашенко пригрозив протестувальникам

  Ситуація у Білорусі: Лукашенко змінив чільника МВС – що про нього відомо

  Лукашенко про жорсткий розгін протестувальників: "Це був мій наказ"