Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн
Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн www.autocentre.ua

Зеленський доручив спростити видачу посвідок на тимчасове проживання для білоруських "айтішників"

  Читайте по-русски
  Уряд також має продовжити строк тимчасового перебування громадян Білорусі на території України

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає спрощення оформлення посвідок на тимчасове проживання для білоруських підприємців та висококваліфікованих фахівців. Про це йдеться на сайті ОП.

  У повідомленні йдеться, що указ № 420/2020 "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих спеціалістів, які є громадянами Республіки Білорусь" має сприяти розвитку інвестиційного потенціалу України.

  Згідно з указом, Кабмін має продовжити строк тимчасового перебування на території України громадян Білорусі до 180 днів на рік. Це стосується підприємців, висококваліфікованих спеціалістів (зокрема фахівців у сфері IT та інновацій) та членів їхніх сімей.

  Кабмін також має запровадити пілотний проект щодо спрощеного оформлення посвідок на тимчасове проживання для цих категорій громадян Білорусі. При цьому необхідно передбачити можливість скорочення до трьох днів строків для отримання таких документів без необхідності додаткового виїзду за межі української території.

  Окремо уряд має оптимізувати порядок одержання дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для працевлаштування громадян Білорусі, які є висококваліфікованими ІТ-спеціалістами. Для цього пропонується скоротити до п'яти днів строк надання такого дозволу та передбачити можливість його одержання за принципом мовчазної згоди.

  Згідно з указом, вдосконалити слід і процедуру реєстрації білоруських ІТ-спеціалістів як фізосіб-підприємців – платників єдиного податку. Україна також має визнати документи, видані компетентними органами Білорусі, що необхідні для роботи в Україні.

  Указ набирає чинності з дня його опублікування.

  Нагадаємо, "Марш визволення політв'язнів" триває в Білорусі. Водночас ЗМІ інформують про перші затримання. Проти демонстрантів застосували водомети.

  Як повідомляв 5.UA, 23 вересня відбулася "інавгурація" Лукашенка, у зв'язку з чим у Білорусі оголосили безстрокову акцію непокори.

  Низка країн, серед яких Польща, Словаччина, Естонія, Чехія, Латвія, Литва, заявили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом Білорусі. У МЗС України також заявили, що "інавгурація" Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави.

  Як відомо, у Білорусі вже місяць не вщухають акції протесту і страйки, які почалися після президентських виборів 9 серпня, на яких, за версією ЦВК, перемогу з результатом 80,1% голосів здобув Олександр Лукашенко. Одразу після виборів у Білорусі був заблокований інтернет, силовики при розгоні демонстрантів виявляли безпрецедентну жорстокість.

  Попередній матеріал
  Від COVID-19 помер засновник бренду Kenzo
  Наступний матеріал
  Український танкіст, який провів 5 років у полоні окупантів, повернувся на передову
  Loading...

  США запровадили санкції проти 8 громадян Білорусі – хто потрапив до списку

  Євросоюз погодив санкції проти чиновників Білорусі – що відомо про ситуацію в країні

  Кулеба: Україна планує приєднатися до санкцій Європейського Союзу проти влади Білорусі

  Макрон пояснив, чому Лукашенка немає в санкційному списку Євросоюзу

  Недружній жест: Білорусь звинувачує Україну у втручанні у внутрішні справи республіки

  Євросоюз вводить санкції проти представників влади Білорусі