Депутат Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс вважає, що ЄС має відреагувати на Керченську кризу посиленням санкцій щодо Росії. Про це вона заявила напередодні початку дебатів в Європарламенті про хід реформ в Україні, запланованих на 11-12 грудня, повідомляє "Укрінформ".
"Ми закликаємо ЄС та держави-члени ввести цілеспрямовані санкції в разі, якщо 24 українські військовослужбовці не будуть звільнені і в разі подальшої військової ескалації; мандат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ має бути розширений до Азовського моря. Ми також закликаємо ЄС та його держави-члени закрити наші порти для заходу російських кораблів з Азовського моря на випадок, якщо Росія не відновить свободу навігації по Керченській протоці і в Азовському морі", – заявила Гармс.
Євродепутат сказала, що сподівається, що після російської військової атаки в Керченській протоці переважна більшість в Європейському парламенті проголосує за запропоновані заходи реагування на нещодавню ескалацію.
Гармс нагадала, що у вівторок і середу Європарламент підіб'є підсумки і оцінить реформи, проведені в Україні після набрання чинності Угоди про асоціацію з ЄС 2 роки тому. За її словами, в доповіді депутати дадуть оцінку прогресу, досягнутому Україною в таких сферах як енергетика, охорона здоров'я, пенсійна й освітня реформи, державне управління та децентралізація.
Гарм додала: "Разом з тим, ми закликаємо українську владу активізувати свої зусилля, зокрема, в галузі боротьби з корупцією, щоби продовжити реформу децентралізації і домогтися подальшого прогресу щодо комплексної реформи судової системи".
За її словами, досягнення України особливо вражають, якщо враховувати вкрай важку ситуацію, в якій перебуває країна в зв'язку з російською агресією.
Нагадаємо, українські військовослужбовці під час акту агресії з боку Росії в Керченській протоці 25 листопада зазнали шести видів насильства і, фактично, дивом вижили. Про таке заявив заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов. Нагадаємо, напередодні "суд" окупованого Сімферополя заарештував на два місяці 24 українських моряки, які перебували на бортах захоплених росіянами суден "Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь". Росія звинувачує українських військовослужбовців у порушенні територіальних вод та ігноруванні попереджень прикордонної служби ФСБ. Водночас в Україні наполягають: російські військові напали на українські кораблі та моряків у нейтральних водах Чорного моря. Такі дії Федерації розцінюють як відкриту агресію проти України.
Додамо, що Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про введення воєнного стану на 30 днів в десяти областях у зв'язку з агресією Росії.
Дивіться також фотогалерею за темою:
ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі





