Військові та суднобудівники рф намагаються перекласти один на одного відповідальність за доведення до критичного стану єдиного російського авіаносця "Адмірал Кузнєцов". Про це в Telegram повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України.
"Єдиний російський авіаносець – важкий авіаносний крейсер "Адмірал Кузнєцов" перебуває в аварійному стані. Наразі судно знаходиться на 35 судноремонтному заводі (Мурманськ)", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, щоб продовжити ремонтні роботи, нещодавно було прийнято рішення про переведення корабля із сухого доку до одного з причалів судноремонтного заводу. Втім, ще на стадії підготовки до переміщення з'ясувалось, що крейсер взагалі не здатен переміщуватися власним ходом. Відтак була здійснена спроба переміщення за допомогою кількох буксирів. Однак це також виявилось неможливим через критичний стан корпусу корабля.
За даними розвідки, судноремонтники попередили, що стан "Адмірала Кузнєцова" в принципі не дозволяє спускати його на воду, адже він з високою долею вірогідності перекинеться на бік і потоне.
У ГУР повідомили, що під час обстеженні водолазними командами корпусу корабля було виявлено, що металеві конструкції нижче третьої палуби зазнали значної корозії. Трюми повністю заповнені каламутною водою, що унеможливлює детальне обстеження корабля зсередини.
Крім того, у ГУР повідомляють, що посадові особи 35-го судноремонтного заводу та керівництво флоту рф намагаються перекласти один на одного відповідальність за поточний стан справ. Наразі неможливо навіть встановити, хто саме ухвалив рішення про переміщення корабля.
Командування флоту рф висунуло штрафні санкції на півтора мільярди рублів керівництву заводу за зрив термінів ремонту та невиконання контракту. Своєю чергою менеджмент підприємства оприлюднив лист, у якому зазначено, що завод не винен у доведенні корабля до плачевного стану.
У ГУР вважають, що з високою долею вірогідності винними визнають військове представництво на заводі, яке здійснювало нагляд за ходом робіт. За наявними даними, на сьогодні не існує навіть приблизних термінів завершення ремонту "Адмірала Кузнєцова" та повернення його на службу.
Нагадаємо, 22 грудня минулого року в росії сталося займання на борту єдиного авіаносного крейсера вмф рф "Адмірал кузнєцов", який стояв на ремонті в доках заводу "Звездочка" в Мурманську.
Як повідомляв 5.UA, увечері 13 квітня стало відомо, що українські військові поцілили ракетами "Нептун" у ракетний крейсер "Москва" – флагман чорноморського флоту росії. Міноборони рф одразу заявило про "повну евакуацію" екіпажу.
А згодом "народили" офіційну версію: на кораблі нібито здетонував боєзапас, це спричинило пожежу і корабель потонув під час шторму.
Пізніше у мережі опублікували, ймовірно, перші фото підбитого російського крейсера "Москва". Також росіяни почали скаржитися в соцмережах, що їхні родичі "зникли" на кораблі. За деякими даними, насправді на флагмані чф рф загинули понад 450 російських військових.
Дивіться також відео за темою: Чому московити чіпляються за Бахмут і як тримаються ЗСУ під цілодобовим шквальним вогнем
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.