Яким буде ЄС після Breхit: "Вишеградська четвірка" виробила концепцію реформування Євросоюзу

  Лідери країн сподіваються на збереження за ЄС статусу глобального політичного гравця

  Країни "Вищеградської групи" підготували спільну концепцію реформування ЄС, яку планується оприлюднити на саміті ЄС у Брюсселі 16 вересні. Про це під час прес-конференції у Варшаві заявили глави урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, повідомляє "Укрінформ".

  Як стало відомо, країни мають узгодити пропозицію у Криниці на півдні Польщі наприкінці серпня - на початку вересня.

  "Ми погодилися, що ЄС є цінністю, яка повинна розвиватися і змінюватися. Виклики сучасності і нинішні події з кожним днем дедалі більше показують, що те, яким чином зараз ведуться інституційні справи ЄС, не відповідає інтересам європейців", – заявила глава польського уряду Беата Шидло.

  За її словами, Євросоюз повинен більше концентруватися на справах громадян, а не інституцій. Крім того, Шидло наголосила, що ЄС має будуватися на основі добре продуманої співпраці 27 країн після виходу Великої Британії зі складу союзу.

  У свою чергу прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, країна якого зараз головує у ЄС, висловив сподівання, що у Братиславі розпочнеться процес пошуку нової пропозиції для європейських суспільств. "Зустріч на саміті у Братиславі не може зосереджуватися виключно на питанні виходу Великої Британії з ЄС. Вона має бути пошуком відповіді на питання, яким буде ЄС після Brexit", – наголосив Фіцо.

  Глава чеського уряду Богуслав Соботка підкреслив, що ЄС має бути більш демократичним, зі спільним міцним ринком та цінностями, які були в організації на початку її створення.

  Крім того, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан констатував, що з виходом Великої Британії з ЄС спільнота перестала бути глобальним гравцем, а стала регіональним. Тим часом, на саміті у Братиславі лідери ЄС повинні будуть подумати, яким чином відбудувати глобальні позиції Євросоюзу.

  Нагадаємо, 2 липня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Brexit не вплине на вільне пересування людей в ЄС.

  Як повідомляв 5.ua, на початку липня канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, коли Британія подасть заявку на вихід з ЄС.

  Попередній матеріал
  Білоус назвав причини зриву конкурсу продажу ОПЗ
  Наступний матеріал
  "Напросилися": в ОБСЄ російських дипломатів упіймали на брехні

  Минулий рік став рекордним за кількістю терактів в ЄС

  Вихід Британії з ЄС може затягнутися на 6 років – Хеммонд

  ЄС зробить все можливе, аби РФ скасувала торговельні обмеження проти України – єврокомісар

  Юнкер: Brexit не вплине на вільне пересування людей в ЄС