Країни "Вищеградської групи" підготували спільну концепцію реформування ЄС, яку планується оприлюднити на саміті ЄС у Брюсселі 16 вересні. Про це під час прес-конференції у Варшаві заявили глави урядів Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, повідомляє "Укрінформ".
Як стало відомо, країни мають узгодити пропозицію у Криниці на півдні Польщі наприкінці серпня - на початку вересня.
"Ми погодилися, що ЄС є цінністю, яка повинна розвиватися і змінюватися. Виклики сучасності і нинішні події з кожним днем дедалі більше показують, що те, яким чином зараз ведуться інституційні справи ЄС, не відповідає інтересам європейців", – заявила глава польського уряду Беата Шидло.
За її словами, Євросоюз повинен більше концентруватися на справах громадян, а не інституцій. Крім того, Шидло наголосила, що ЄС має будуватися на основі добре продуманої співпраці 27 країн після виходу Великої Британії зі складу союзу.
У свою чергу прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, країна якого зараз головує у ЄС, висловив сподівання, що у Братиславі розпочнеться процес пошуку нової пропозиції для європейських суспільств. "Зустріч на саміті у Братиславі не може зосереджуватися виключно на питанні виходу Великої Британії з ЄС. Вона має бути пошуком відповіді на питання, яким буде ЄС після Brexit", – наголосив Фіцо.
Глава чеського уряду Богуслав Соботка підкреслив, що ЄС має бути більш демократичним, зі спільним міцним ринком та цінностями, які були в організації на початку її створення.
Крім того, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан констатував, що з виходом Великої Британії з ЄС спільнота перестала бути глобальним гравцем, а стала регіональним. Тим часом, на саміті у Братиславі лідери ЄС повинні будуть подумати, яким чином відбудувати глобальні позиції Євросоюзу.
Нагадаємо, 2 липня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Brexit не вплине на вільне пересування людей в ЄС.
Як повідомляв 5.ua, на початку липня канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, коли Британія подасть заявку на вихід з ЄС.