Вихід Британії з ЄС може затягнутися на 6 років – Хеммонд

  У разі якщо Британія застосує статтю 50 договору ЄС уже цієї зими, то на узгодження угоди піде 2 роки, а потім ще 4 роки на ратифікацію нової угоди

  Процес виходу Великої Британії з Євросоюзу, що передбачає укладання нових торгівельних угод, які інші 27 країн союзу мають ратифікувати, може затягнутися на період до 6 років. Про це заявив міністр закордонних справ Британії Філіп Хеммонд, повідомляє The Guardian.

  "Якщо майбутній договір між Великою Британією та ЄС вважатиметься питанням змішаної компетенції, він потребуватиме ратифікації 27 національними парламентами. Я думаю, що не помилюся, якщо скажу, що найкоротший термін, коли це буде зроблено, трохи менший за чотири роки, і це, якщо врахувати час на переговори", – зазначив Хеммонд.

  Як стало відомо, юристи розглядатимуть угоду як "змішану", якщо вона буде стосуватися не лише торгівлі – компетенції ЄС, а й спільної зовнішньої політики і політики безпеки – питань, які належать до компетенції держав-членів ЄС.

  Крім того, за словами Хеммонда, у разі якщо Британія застосує статтю 50 договору ЄС уже цієї зими, то на узгодження угоди піде 2 роки, а потім ще 4 роки на ратифікацію нової угоди.

  Міністр також наголосив на тому, що гнучкість Великої Британії у цей період буде переметом суперечок.

  Нагадаємо, 2 липня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Brexit не вплине на вільне пересування людей в ЄС. 

  Як повідомляв 5.ua, на початку липня канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, коли Британія подасть заявку на вихід з ЄС.

  Попередній матеріал
  Залізнична катастрофа в Італії: кількість загиблих зросла до 27, поранені – півсотні
  Наступний матеріал
  У Донецьк перекинули цілу групу офіцерів Збройних сил РФ – Тимчук

  Порошенко розповів про кризу віри в Європі, "лихоманку Brexit" та "українські альтернативи ЄС"

  У Британії зафіксували зростання рівня злочинності після Brexit

  Юнкер: Brexit не вплине на вільне пересування людей в ЄС

  Кемерон: Британія має підтримувати найтісніші стосунки з ЄС після Brexit