Парад Рівності Варшава
Парад Рівності Варшава Shutterstock

"Всі люди рівні і зараз найактуальніший момент, коли ми можемо це показати": у Варшаві відбувся Парад рівності

Читайте по-русски
Захід став одним з наймасовіших у столиці Польщі

Варшавський парад рівності став ювілейним – двадцятим. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Валерії Кірічєвої. 

Вперше за два роки в Польщі знову марш рівності. Торік його скасували – через коронавірус. Цього ж разу пандемія не завадила. У Варшаві зібралися представники ЛГБТ-спільноти з різних міст країни. Захід став одним з наймасовіших у столиці.

Попри спеку – плюс 32 на термометрі – люди збираються на марш. Поруч з поляками багато іноземців, серед них ми зустріли українку Ілону. Дівчина вже не вперше на подібних акціях, розповідає, що відчуває різницю між київським та варшавським заходами.

"Тут більше людей – навіть гетеро людей, які підтримують. Наприклад в Україні їх менше, але тішить те, що вони взагалі є. Більше поліції, бо в нас ну теж є поліція, але тут поліція не намагається якось принизити чи щось в такому плані", – каже студентка з України Ілона.

Сотні правоохоронців та декілька десятків спецмашин супроводжували учасників маршу. Сам захід відбувався під патронатом мера міста Рафала Тшасковського, який теж долучився до події. Серед поляків були і люди похилого віку, які вийшли з політичними гаслами. Вимагали від чинної влади, а особливо від віце-прем'єра Ярослава Качинського, відмовитись від гомофобної риторики. Керівна партія "Право і справедливість" відома своїми консервативними принципами, зокрема, вони виступають проти одностатевих шлюбів та абортів.

"Ми прекрасні і ми запрошуємо Ярослава Качинського долучитися до параду. Зараз, такі часи, коли вже немає чого боятися.
 Ярослав має нарешті вийти до нас зі сховку і крокувати разом на параді рівності", – розповідають учасники заходу.

Марш також став політичним майданчиком для виступу білоруських активістів. Вони долучилися до ходи із  біло-червоно-білими прапорами, які стали символом спротиву режиму Лукашенка.

"Всі люди рівні і зараз найактуальніший момент, коли ми можемо показати – що ось ми існуємо, ми є і ми з Білорусі, ми прийшли також зі своїм прапором, щоб показати – що ми підтримуємо і Білорусь з вами. Білорусь дуже вдячна Польщі, за те, що у нас тут є місце і ми відчуваємо себе вільними", – зазначила учасниця маршу рівності Олеся.

Ходою пройшли десятки тисяч людей. Тимон приїхав з Вроцлава. Розповідає, що він бісексуал і в Польщі для таких людей жити небезпечно.

"Ми маємо постійно боротися за свої права. В нас немає таких умов для життя як у західній Європі. Там марш – це радісне об’єднання всіх спільнот в один день. Я радий, що в нас є цей день, коли молодь може не боятися показати себе, можуть вийти на вулицю і не прикидатися кимсь іншим і можуть бути собою декілька годин. Але коли цей парад закінчиться, і ми спустимося в метро, то маємо швидко змити макіяж, перевдягнутися, бо інакше на нас будуть полювати як на тварин і бити", – каже учасник параду Тимон.

Хода рівності тривала рівно 2 години, на цей центральна частина міста була повністю перекрита для руху транспорту. Поліцейські готувалися до провокацій, але цього разу марш закінчився без бійок. Організатори заходу в кінці ходи заявили, що й далі будуть боротися за права ЛГБТ-спільноти та протистояти Президенту Польщі, який відкрито сповідує гомофобію.

 Валерія Кірічєва, Ігор Антонюк, Варшава, "5  канал".

Попередній матеріал
Дугарь в ОП зустрілася з представниками Консультативної ради із забезпечення прав захисників
Наступний матеріал
Україна та Польща об'єднують зусилля, щоб протидіяти політичному проєкту Кремля "Північний потік-2"
Loading...

Клятий раціоналіст, заблокований Трамп, антивакцинатори і ЛГБТ-масони – Артем Албул у "Є СЕНС"

У Києві напали на ЛГБТ-активіста – подробиці

Не минулося без сутичок: як пройшов ЛГБТ-прайд в Запоріжжі