Лінивець
Лінивець 5 канал

"Врятуй, полікуй, відпусти": подружня пара відкрила реабілітаційний центр для лінивців у Венесуелі

Читайте по-русски
Другий дім травмованим тваринкам сім'я облаштувала біля свого будинку

Реабілітаційний центр для лінивців відкрила подружня пара у Венесуелі. Другий дім травмованим тваринкам сім'я облаштувала біля свого будинку. Запевняють, що лінивці невибагливі, їдять лише листя. Тож витрати – мінімальні. А користі чимало. Більшість лінивців, які одужали, випускають назад у дику природу. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова. 

Лінивець номер 43 – так звати тваринку, яку відпускає у дику природу Хуан Карлос Родріґес, співзасновник Центру порятунку і реабілітації лінивців. Переважна більшість тих, хто лікуються тут, має не ім'я, а порядковий номер. Це символічно для подружжя Родріґес, засновників центру. Вони не персоніфікують їх, аби й самим розуміти: звірів, які одужали, одразу відпускатимуть на волю.

"Ми створили протокол дій: "врятуй, полікуй, відпусти". Врятували уже 45 лінивців. Чюві, був першим. Багатьох інших знайшли просто тут неподалік, у місцях, де вони були в небезпеці", – розповіла співзасновниця Центру реабілітації лінивців Гайді Родриґес.

Чюві – єдиний лінивець, що має ім'я. З нього почалася історія центру. Родріґеси знайшли його на дорозі, коли прямували до ветеринара із власним собакою. Звір був поранений. Найімовірніше – впав з електричних дротів після удару струмом. Після травми він залишився без деяких кінцівок. А отже – не вижив би у дикій природі. Тому його вирішили залишити у притулку назавжди. А назвали Чюві – на честь Чубаки, персонажа "Зоряних воєн".

"Коли ми врятували Чюві, то зрозуміли, що ці тварини дуже погано захищені в нашій державі. Далі почали цікавитися, що ж відбувається в інших країнах, і зрозуміли – загалом у світі лінивці дуже мало вивчені. Тому і вирішили – хто, як не ми, за це візьметься. Якщо у нас вже є один, то чому б не прихистити й інших", – сказав співзасновник Центру реабілітації лінивців Хуан карлос Родріґес.

Притулок облаштували у власній садибі – в елітному передмісті Каракаса. Для лікування запрошують ветеринарів. Співпрацюють також і з медиками та волонтерами з інших країн – Чилі та Коста-Рики. Нещодавно отримали партію ліків для своїх підопічних. Територію центру прагнуть розширити до 400 квадратних метрів, де могли б одночасно перебувати пів сотні тварин.

"Ми сприймаємо наш центр порятунку і реабілітації як НАСА, тільки замість астронавтів – тут лінивці. Хочемо зробити внесок у природу, у життя цих тварин. Не обов'язково захищати лише тих, хто опинився під загрозою", – наголосила співзасновниця Центру реабілітації лінивців Гайді Родріґес.

У Центральній та Південній Америці живуть кілька видів лінивців. Утім, за даними програми ООН із довкілля, лише один із них, карликовий трипалий лінивець – є під загрозою зникнення. Про популяцію цих тварин у Венесуелі відомо небагато, кажуть засновники притулку. І тому вважають свою працю ще більш унікальною та украй потрібною для екології.

Читайте також: Рідкісні берберійські левенята народились у зоопарку Чехії

Нонна Стефанова, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
Відпочинок у Єгипті: пам’ятка для туристів, які захворіли на COVID-19 під час відпустки
Наступний матеріал
Смерть міського голови Кривого Рогу: у мережі з'явилося відео з камер спостереження в будинку Павлова
Loading...

Поповнення в Одеському зоопарку – народилося дитинча коней Пржевальського

Рідкісні берберійські левенята народились у зоопарку Чехії

В екопарку Харкова на світ з'явилися два ягуари: як живуть малюки – сюжет

У Карпатах корова стрибнула в басейн із відпочивальниками

Замість грумінгу – стерилізація: ветклініка потрапила у скандал через медичну помилку

Зі святковим столом та гостями: у Київському зоопарку єдина горила в Україні відсвяткувала день народження