Дитинча ягуара
Дитинча ягуара 5 канал

В екопарку Харкова на світ з'явилися два ягуари: як живуть малюки – сюжет

Читайте по-русски
У природі ягуари перебувають під загрозою зникнення

У харківському екопарку хвостате поповнення. Там народилися перші ягуарчики – хлопчик та дівчинка. Заради безпеки разом із матір'ю дитинчата на карантині, батько в сусідньому вольєрі. Працівники екопарку стверджують: батьки малечі – справжня закохана пара, їм не завада навіть решітки. Яке воно щастя по-ягуарськи та який нині мають вигляд новонароджені, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Латиноамериканські пристрасті вирують у вольєрі плямистих ягуарів. Трійко хвостатих у Харківському екопарку 3 роки. Малий, Мала та Манюня тут разом із дитинства. З двох пасій Малий обрав Манюню.

"Він її обожнює. Він через клітку до неї фірчить. Фір-Фір. Він встане біля входу і намагається зазвати, щоб вона вийшла. У них таке кохання", – каже зоокіперка відділу хижаків Харківського екопарку Ірина Лізенко.

Сіткою сусіднього вольєра від коханого та ревнивої подруги Манюня відділена заради безпеки. Погрозливе гарчання молодої мами – попередження не наближатися до малечі. Двом пухнастикам із блакитними очицями ледь виповнилося два місяці.

"Зранку почули писк, мама їх вже захищала, ричала, нападала. Вона під ранок народила, і вони були біля мами та смоктали молоко", – додає Ірина Лізенко.

На маминому молоці плямисті кошенята вже набрали ваги. Ще по-дитячому незграбні та за нагоди погрозливо показують зубки.

"Дівка більш противна, а хлопчик такий більш допитливий, підходить, йому все цікаво, він облизує руки. Нюхає інші запахи і дається на руки потриматися. Дівчинка вона більш дикувата. Руку підносиш – вона починає шипіти, і оскал у неї такий, тобто: обережно – я тут!" – наголошує зоокіперка відділу хижаків Харківського екопарку.

Ягуари – треті за розміром із родини котячих. На Батьківщині – у Північній Америці вони конкурентів не мають.

"Це дуже небезпечний хижак, у нього дуже сильні щелепи. Набагато сильніше, ніж у леопардів і навіть, можливо, у левів. І за допомогою цієї щелепи вони розгризають навіть панцирі черепах. У них немає конкурентів", – розповідає прессекретар Харківського екопарку Олексій Костюченко.

Через загрозу знищення нині в багатьох країнах ягуари під охороною. У неволі їх розводять задля збереження так званої резервної популяції.

"У разі зникнення повністю ягуарів через винищення амазонських лісів у природі, то хоча збережеться генетичний код збережеться в особі, які штучно розведенні", – підсумував Олексій Костюченко.

У пів року малих почнуть переводити на доросле харчування – їх годуватимуть яловичиною та курятиною. А ще за рік – плямисті стануть вже самостійними. Тоді й вирішать, чи залишаться вони проживати у Харківському екопарку чи переїдуть до іншого.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Щомісячно заробляли майже мільйон гривень: на Миколаївщині викрили крадіїв газу
Наступний матеріал
"Чемпіонат або операція": борчиня Коляденко розповіла про травму, яка ледь не коштувала їй медалі
Loading...

Найбільша черепашина ферма в Україні: як вирощують червонокнижних африканських плазунів у Харкові

Шотландські кучеряві, мовчуни з Непалу, малюки з Ірландії: як в екопарку Харкова вживаються 5 видів биків

Багатодітний капібара-батько: історія харизматичного гризуна Ватсона, який має вже п'яте потомство