Нагірний Карабах
Нагірний Карабах pravda.com.ua

Восьмий день боїв у Нагірному Карабасі: що відомо про жертв ракетного удару по Гянджі – сюжет

Читайте по-русски
За цей час обидві країни втратили півтори тисячі військовослужбовців

Військовий аеропорт Гянджи злетів у повітря. В результаті ракетного обстрілу міста Гянджа помер один та поранені ще четверо мирних жителів. Армія Вірменії розгромила одне з найбільший міст Азербайджану. Це була відповідь на обстріли столиці Нагірного Карабаху Степанакерту. Восьмий день поспіль у регіоні тривають бойові дії. Останні хроніки суперечки за землю, яку кожна сторона вважає своєю – розкаже кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Вірменський прапор – червоно-синьо-помаранчевий триколор – відкидає ногою азербайджанський військовий. На його місці підіймає свій національний блакитно-червоно-зелений із півмісяцем у центрі. Це все відбулося у селі Мадагіз. Азербайджанська армія відвоювала його від вірменів, які жили тут від 1994-го року. Президент країни одразу заявив, що повертає місту історичну назву, яка була до 1994-го – Суговушан, що у перекладі з азербайджанської – місце, де зливаються вода та ріки. Це село стратегічно важливе для Баку.

Адже дасть змогу контролювати одну з доріг, яка сполучає регіон із Вірменією. Єреван же всі здобутки, якими хизується Баку, заперечує.

"У нас досі тривають інтенсивні бої. Ми намагаємося змінювати свої позиції, а головне контролювати ситуацію – це наше пріоритетне завдання", – говорить Нікол Пашинян, прем’єр-міністр Вірменії.

Та мешканцям Азербайджану слова Пашиняна нецікаві. Вони уже розпочали масштабне святкування. Люди вийшли на вулиці столиці з національними прапорами. Співають гімн, запускають феєрверки та вітають одне одного.

Окрім Мадагізу, армія Азербайджану взяла під контроль ще 8 населених пунктів Нагірного Карабаху. Обидві сторони застосовують артилерійську зброю.

"Ми продовжуємо боротися. Вірменія застосовує важку артилерію. І тим самим наражає на небезпеку цивільне населення", – каже Ільхам Алієв, президент Азербайджану.

Вірмени стверджують: Азербайджан також обстріляв і столицю Нагірного Карабаху – Степанакерт.

"У нас дуже страшна ситуація. Ми весь час живемо в підвалах, дівчина вагітна не може жити в підвалі, мама з бронхіальною астмою. Це жах, я не знаю, що мені сказати. Напевно, Господь Бог не створив такого слова, яке б описувало те, що у мене твориться на душі", – каже місцева мешканка.

У відповідь, Єреван атакував друге за розміром місто Азербайджану – Гаянджа. І знищив там військовий аеропорт.

За тиждень боїв загинуло майже півтори тисячі військових з обох сторін. І до трьох десятків мирних мешканців. Бойові дії стають щодень масштабнішими. Хоча ще напередодні Єреван та Баку заявили, що готові працювати з Мінською групою ОБСЄ над врегулювання конфлікту. За умови, що її представники США, Франція та Росія залишаться нейтральними.

В той час представники цієї трійці наполягають, щоби інші держави не втручалися у конфлікт. А західні ЗМІ повідомляють, що до Азербайджану прибули понад 850 сирійських бойовиків. Вони – учасники угрупувань, які підтримує Туреччина. Росія ж, яка солідарна з Вірменією, заявила: перекине своїх так званих миротворців лише за умови згоди Баку та Єревану.

Конфлікт між країнами поновився 27 вересня. За цей час обидві сторони втратили півтори тисячі військовослужбовців. Ще кілька тисяч солдатів були поранені. Утім, дані, які надають Вірменія та Азербайджан, дуже відрізняються. Ці бойові дії вже стали найкривавішими від 1994-го. Тоді Азербайджан та Вірменія уклали перемир'я, але не раз його порушували.

Мирослава Танська, "5 канал. Твій. Український"

Попередній матеріал
Вірменію звинуватили в обстрілі другого за величиною міста Азербайджану – відео
Наступний матеріал
Після перемоги Зеленського скандальні судді часів Януковича повернулися на посади – ЗМІ
Loading...

Вірменія та Азербайджан повідомили про запеклі бої у Нагірному Карабаху – що відомо про ситуацію

Вірменія завдала артилерійського удару по азербайджанському місту Тертер: Нагірний Карабах – спецрепортаж

Оголосили мобілізацію і готуються до повномасштабної війни: п’ятий день боїв у Нагірному Карабасі – сюжет

Війна за Нагірний Карабах: яка ситуація в Азербайджані і що кажуть місцеві

Президент Азербайджану розповів, за яких умов готовий припинити бойові дії

Масштабні вибухи, важка артилерія: третій день запеклих боїв у Нагірному Карабаху – сюжет