Вірменія обстріляла азербайджанське місто Тертер
Вірменія обстріляла азербайджанське місто Тертер 5 канал

Вірменія завдала артилерійського удару по азербайджанському місту Тертер: Нагірний Карабах – спецрепортаж

Читайте по-русски
Бої у Нагірному Карабаху не вщухають. Там уже тиждень тривають протистояння між Азербайджаном та Вірменією

Негайно припинити вогонь у Нагірному Карабаху, аби забрати тіла загиблих, закликала Мінська група ОБСЄ. Про це йдеться в заяві Мінської групи. 

Вони засудили бойові дії у регіоні та наполягли, щоб інші країни не втручалися у конфлікт. Тим часом, за інформацією агенції France Press, Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини оприлюднив дані, за якими у Нагірному Карабаху загинули 28 сирійських бойовиків. Вони – учасники угрупувань, які підтримує Туреччина. Загалом же Анкара відправила з Сирії до Азербайджану понад 850 найманців. Бої у Нагірному Карабаху не вщухають. Там уже тиждень тривають протистояння між Азербайджаном та Вірменією. За цей час обидві сторони втратили майже 1,5 тисяч військовослужбовців. Близько 30 постраждалих серед цивільного населення. Армії обох країн застосовують важку артилерію. 

Представник президента Азербайджану Хікмет Гаджеєв заявив: "Вірменія повинна понести відповідальність за свої дії. За розгортання бойових дії проти азербайджанського населення. Вірменія хоче перекроїти географію і влаштовує політичні та військові провокації, порушуючи права людей".

Шість днів безперервних боїв в Нагірному Карабасі. Стрілянина по всій лінії фронту. Але найстрашніше для місцевого населення – це артилерійські баталії між азербайджанською армією та військовими формуваннями невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, яку відкрито підтримує вірменська армія. У п'ятницю вранці Вірменія заявила, що готова до переговорів. Однак, вже ввечері нанесла артилерійський удар по місту Тертер. Там вже кілька днів перебуває наша кореспондентка Євгенія Китаїва. Її матеріал звідти.

Заїжджаємо у місто Тертер. Через вибухи, що лунають, їдемо дуже швидко. Вулиці міста повністю порожні. Магазини, банки, весільні салони – ще кілька днів тому тут вирувало звичайнісіньке життя, тепер більшість мешканців, в основному жінок і дітей, евакуювали з міста. А чоловіки, які лишилися тут, ховаються від обстрілів у підвалах.

Фірус Гарай, мешканець Тертера, говорить: "Ми ж чоловіки. Потрібно тут залишатися. – Ви залишилися наглядати за своїми будинками? – Так, за будинками у людей, якщо щось буде, то ми допомагаємо. – Сказали, що в місті за сьогодні дві загиблі людини? – Так".

Вже сьомий день поспіль йдуть безперервні артилерійські та мінометні обстріли. Частина тертерського району окупована і контролюється вірменами та невизнаною нагірно-карабаськю республікою. Саме тут спалахнули бої 27 вересня, що тривають і дотепер.

В місті відкриті маленькі магазинчики і тут безкоштовно лежить хліб. Кожен, хто може вийти, коли немає обстрілу, і взяти його собі поїсти безкоштовно.

Від Тертера до лінії фронту менше 8 кілометрів, тож артилерійські снаряди потрапляють постійно. Чоловік показує зруйнований будинок. Снаряд у нього поцілив менше години тому, за ранок в місто прилетіло близько 400 мін та снарядів.

Обстріли азербайджанського міста Тертер із Нагірного Карабаху
Обстріли азербайджанського міста Тертер із Нагірного Карабаху5 канал

"Цілий день обстрілюють", – говорить Фірус Гарай. 

Ельчин Тамедов, мешканець Тертера, говорить: "Ось останні два дні вони жахливо бомблять. Без зупинки. Кожну хвилину по три прилітає. Ось це ось бум-бум. – Багато поранених в місті? – Так, дуже багато і це ми навіть не військові".

У Тертері з кожним днем стає все відчутніше, що війна набирає обертів повномасштабної війни. Однак, не дивлячись на небезпеку лишатись у себе вдома і втрати серед мирного населення більшість азербайджанців підтримують політику президента і його рішення повертати окуповані території до кордону з Вірменією.

Халех, мешканець Тертера, говорить: "Карабах – наше серце. Ми 30 років уже чекаємо".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, Азербайджан, "5 канал"

Попередній матеріал
NASA успішно запустило до МКС ракету Antares, частину якої виготовляли на заводі в Дніпрі
Наступний матеріал
Історія становлення кіно в Україні та як відбувається пітчинг фільмів у Держкіно – "Кінозлива з Ірмою Вітовською"
Loading...

Відставка Фокіна, новий скандал довкола Бабиного Яру, бій за Нагірний Карабах – "Підсумки тижня"

Оголосили мобілізацію і готуються до повномасштабної війни: п’ятий день боїв у Нагірному Карабасі – сюжет

Фокін добалакався, кандидати-двійники, вибори під час пандемії та війна в Нагірному Карабасі – ток-шоу "Велика політика"

Президент Азербайджану розповів, за яких умов готовий припинити бойові дії

Масштабні вибухи, важка артилерія: третій день запеклих боїв у Нагірному Карабаху – сюжет

Конфлікт у Нагірному Карабасі: постійна рада ОБСЄ розпочала екстрене засідання