Внаслідок атаки Талібану у Кабулі загинули 9 осіб

  Атаку Талібану на Кабул - відбито, усі шестеро нападників загинули. Вони атакували урядовий квартал афганської столиці напередодні, потому - забарикадувалися у недобудованій багатоповерхівці. Протистояння терористів із силовиками тривало майже добу. Є жертви серед мирних мешканців та поліцейських. Їх щонайменше дев`ятеро. Ще понад два десятки людей - зазнали поранень.

  Атаку бойовиків на столицю Афганістану силовики називають вкрай зухвалою і ретельно спланованою. Відповідальність за неї взів на себе рух Талібан. На адміністративний центр Кабулу, який ретельно охороняють, напали з кількох боків. Спочатку спрацювали одразу декілька вибухових пристроїв, а потому в урядовому кварталі з`явилася машина з терористами. Вони були одягнені у жіночі паранджі, тож охорона не розпізнала загрози одразу. 

  Бойовики атакували штаб-квартиру НАТО, посольство Сполучених Штатів та офіс розвідки. А потому - забарикадувалися у недобудованій багатоповерхівці і звідти почали обстрілювати околиці.

  Очевидець: "Я живу неподалік. Коли напали таліби - я саме спілкувався з місцевим охоронцем. Зненацька поруч пролунав вибух. Одну людину поранило, а у моїй машині - вибило усі вікна".

  Сили безпеки Афганістану разом з військами НАТО зрештою захопили будівлю і застрелили нападників, але лише після 20-годинного протистояння.

  Представники Альянсу зазначають: безпрецедентний напад  на Кабул стався у момент, коли НАТО передає місцевим військам усю повноту відповідальності за безпеку у країні. До кінця 2014 року війська Альянсу мають повністю полишити Афганістан.

  Андерс фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Ми уважно відслідковуємо ситуацію. Талібан намагається зашкодити процесам, що відбуваються у країні. Втім, бойовикам це не вдасться. Усю відповідальність за безпеку у Афганістані ми поступово передамо місцевій владі".

  Нинішній рік став найкривавішим з початку операції НАТО в Афганістані 10 років тому. Нова хвиля насильства спалахнула саме після того, як представники Альянсу заявили, що полишать країну. Зокрема, три тижні тому смертники-терористи напали на кабульський офіс Британської ради. Жертвами цієї атаки стали одиинадцятеро людей, ще півтора десятки - зазнали поранень.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Києві виступив Брайан Феррі
  Наступний матеріал
  Центр Афін заблокований через мітинги таксистів
  Теги: