Радбез ООН
Радбез ООН 5 канал

Війна за Нагірний Карабах: у Радбезі ООН закликали негайно припинити бойові дії

Читайте по-русски
А також закликали Вірменію та Азербайджан до тісної співпраці зі співголовами Мінської групи ОБСЄ для термінового відновлення діалогу

Припинити бойові дії у Нагірному Карабасі та сісти за стіл перемов закликала владу Вірменії та Азербайджану Рада Безпеки ООН. Уночі вона зібралася на закритих консультаціях.

Члени Разберу висловили занепокоєння щодо широкомасштабних військових зіткнень. Про це повідомили на сайті постійного представництва Естонії при Організації Об'єднаних Націй, передає "5 канал".

У Раді Безпеки засудили застосування сили. І висловили жаль з приводу жертв конфлікту. А також закликали Вірменію та Азербайджан до тісної співпраці зі співголовами Мінської групи ОБСЄ для термінового відновлення діалогу. Водночас постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон наголосив: події у Нагірно-Карабахському регіоні викликають серйозну тривогу. 

"Ми приєднуємось до заклику Генерального секретаря: сторони мають негайно припинити боротьбу та якомога швидше повернутися до змістовних переговорів. Цю ситуацію треба вирішити мирним шляхом. Непряма участь у конфлікті зовнішніх сторін є неприйнятною і додатково посилює напруженість у регіоні. Ми продовжуємо пильно стежити за розвитком подій у зоні конфлікту в Нагірному Карабасі та наполягаємо на тому, що Рада Безпеки буде продовжувати займатися цим питанням, якщо військові дії триватимуть і розвиток подій на місцях цього потребуватиме", – сказав Свен Юргенсон.

Як повідомляв 5.UA, бої в Нагірному Карабасі поновилися в ніч проти неділі. В ескалації конфлікту держави звинувачують одна одну. Конфлікт між ними триває від 1988-го. Тоді Нагірно-Карабаська область, яку населяють переважно вірмени, оголосила про вихід зі складу Азербайджанської СРСР. Протистояння переросло у війну. Перемир'я сторони уклали 1994 року, але після цього не раз порушували режим тиші. За час збройного конфлікту загинули понад 30 тисяч осіб. Фактично нині територію контролює Вірменія.

Генеральний секретар ООН, а також лідери США, ЄС та НАТО закликали країни скласти зброю та розпочати діалог. 

Довідка. Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – загалом до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори. Нинішнє загострення конфлікту – наймасштабніше з 2016 року.

Попередній матеріал
Коронавірус у ВР: захворів ще один депутат "Слуги народу"
Наступний матеріал
У ТКГ прокоментували чергову скандальну заяву Фокіна щодо війни на Донбасі
Loading...

Агресор чи не агресор: депутати відреагували на заяви Радбезу ООН і українських можновладців

Радбез ООН засудив атаку бойовиків на Донбасі та брехню Росії

"Хотят ли русские войны?": Кислиця на засіданні Ради безпеки зачитав вірш постпреду Росії

На тлі загострення на Донбасі: країни ЄС у Радбезі ООН виступили із заявою на підтримку України

США і Велика Британія висунули вимоги до Росії щодо Донбасу та Криму

Рада безпеки ООН збирається, щоб обговорити виконання Мінських домовленостей