5.ua

"Велика сімка" попередила Росію про можливість нових санкцій

  Країни "Великої сімки" ("Група семи") готові ще посилити санкції щодо Росії, якщо заворушення на Сході України не будуть взяті під контроль.

  Про це лідери країн G7 заявили у спільній письмовій заяві після робочої вечері в Брюсселі 4 червня.

  У заяві міститься заклик до Росії визнати результати виборів в Україні, завершити відведення військ від кордону з Україною, зупинити постачання зброї і використати вплив на озброєних бойовиків-сепаратистів для припинення насильства.

  Канцлер Німеччини Анґела Меркель також заявила, що Захід хотів би побачити прогрес у замиренні сходу Україну, де урядові війська борються проти сепаратистів.

  "У наших переговорах з майбутнім президентом України і в наших зустрічах із президентом Путіним у кулуарах урочистостей у Нормандії ми надішлемо спільне повідомлення так само, як "Група семи" зробила це раніше. У нас завжди була узгоджена позиція щодо України, вона полягає в тому, що для Росії важливо зараз зробити власний внесок до стабілізації і деескалації ситуації", – наголосила Меркель.

  Саміт, який відбувся у Брюсселі, спершу планувався у форматі "Великої вісімки" у російському місті Сочі. Але після анексії Криму Росію виключили з цього клубу, змінили формат та перенесли місце саміту.

  Попередній матеріал
  Кличко пропонує переназвати Петровську аллею на честь Лобановського
  Наступний матеріал
  При Уряді створено Раду міжнаціональної злагоди
  Теги:
  Loading...