Фото Газпром

В ЄС обговорили варіанти зниження залежності від російського газу

  Представники Євросоюзу за зачиненими дверима обговорили варіанти зниження залежності від російського газу.


  Як повідомляє Reuters, зустріч відбулася у понеділок, 5 травня.

  Повістка включала розгляд таких питань, як збільшення використання сланцевого газу, поліпшення зберігання запасів і скорочення попиту.

  Один з присутніх на засіданні технічних експертів повідомив на умовах анонімності, що в обговореннях зачіпалася необхідність використання інших видів палива, навіть вугілля, який має набагато більш забруднюючими властивості, ніж газ, і поліпшення енергетичної ефективності. Збільшення обсягу використання вугілля суперечить політиці ЄС щодо скорочення викидів вуглецю в рамках боротьби проти зміни клімату.

  У березні всі 28 держави-​​члени ЄС домовилися про необхідність збільшення енергетичної безпеки і попросили Єврокомісію скласти план з альтернатив російським поставкам.

  Проте, як відмічає Reuters, деякі країни ускладнили завдання, поставивши на перший план власні інтереси, і в ряді випадків посилили позицію Росії.
  Зокрема, минулого тижня австрійська енергетична компанія OMV досягла угоду з російським Газпромом про будівництво Південно-Європейського газопроводу до австрійського Баумгартена, незважаючи на заморозку переговорів Єврокомісією.

  Польща ж висунула план всеєвропейської кооперації з питань купівлі газу в цілях протистояння Росії. Однак, як повідомили джерела, європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер дистанціювався від цієї пропозиції.

  У свою чергу, Росія робить зусилля по виходу на нові ринки: угода з Китаєм може бути підписана вже цього місяця.
  Однак і для Росії, і для ЄС припинення співпраці - вельми невигідна перспектива. Росія забезпечує близько третини імпорту газу ЄС, половина якого проходить через Україну. У середньому, Росія отримує за це $5 мільярдів на місяць.
  Попередній матеріал
  Кабмін пропонує надати учасникам антитерористичної операції статус ветеранів війни
  Наступний матеріал
  США обіцяють нові санкції проти Росії у випадку продовження агресії