В Ємені поновилися сутички між опозиціонерами та військовими

  Сутички між прибічниками опозиції та лояльними до президента військовими поновилися в столиці Ємену - Сані. Табір протестувальників обстріляли ракетами. Загинули, щонайменше, двоє людей, близько 10 - зазнали поранень. Щоби зупинити масові заворушення, які перетворюються у вуличні бої, до країни прибули представники Організації об`єднаних націй та держав Перської затоки. Впродовж останніх трьох діб у Ємені загинули більше 60 людей.

  Три ракети влучили в табір прибічників опозиції в центрі Сани відразу ж після ранкової молитви. Лікарі польового шпиталю повідомляють про кількох загиблих і більше десяти поранених. Мітингувальників захищають військові, які відмовилися виконувати накази уряду країни. Влада Ємену заявляє, що збройні сили та поліція лише підтримують правопорядок, а в опозиціонерів стріляють ісламісти.

  Мохаммед Аль-Кубаті, керівник польового шпиталю: "Хто б не спричинив цю хвилю насилля, має негайно зупинитися. Агресія перейшла всі допустимі межі. Щодня гинуть десятки людей. Закликаю, ООН, Євросоюз та всі держави світу втрутитися в ситуацію й зупинити масові вбивства".

  Сутички прибічників опозиції з проурядовими силами спалахнули в неділю. За повідомленнями репортерів міжнародних інформаційних агенцій, мирні демонстрації розстрілюють кулеметники та снайпери. Єменська армія штурмує бараки військових, які перейшли на бік опозиції. Через кількаденні вуличні бої в лікарнях немає ані вільних місць, ані медикаментів. 

  Тарек Номан, лікар: "В Сані не вистачає шпиталів, щоби приймати поранених. П`ять лікарень переповнені. В операційних також бракує місць. Збройні сили Ємену перешкоджають постачанню ліків у польові шпиталі. Там закінчуються медикаменти. Ситуація дуже складна".

  Представники ООН та держав Перської затоки прибули до Ємену, щоби запропонувати компромісний план вирішення конфлікту між урядом та опозицією. Згідно з ним, президент Алі Абдалла Салех має поступово передати владні повноваження демократично обраному наступнику. Чинний глава Ємену вже тричі відмовлявся від подібних угод. Зараз він лікується в Саудівській Аравії після червневого замаху. Масові виступи опозиції з вимогою відставки Салеха тривають в Ємені уже сім з половиною місяців.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кернес не вважає себе відповідальним за припинення мовлення телеканалу АТН
  Наступний матеріал
  На кілька годин евакуювали людей із університету Гумбольдта в центрі Берліна
  Теги: