В Угорщині тривають масові виступи проти конституційної реформи

  Масові антивладні виступи в Угорщині. З вимогою скасувати нову Конституцію на вулиці Будапешта вийшли десятки тисяч людей. На їхню думку, основний закон, який набрав чинності першого січня 2012-го, загрожує демократичному розвитку країни. ЄС та США уже попросили угорську владу відкликати переписану конституцію - інакше під загрозою опиниться пакет фінансової допомоги країні.

  Зірвати святкування з приводу початку дії нової конституції Угорщини спробували десятки тисяч людей у центрі Будапешта. Мітингарі несли плакати й вигукували гасла, в яких називали правління прем`єр-міністра Віктора Орбана диктатурою й вимагали негайно відкликати основний закон.

  На думку протестувальників, нова Конституція посилює політичний контроль над судовою системою Угорщини, центральним банком, релігійними організаціями та медіа. Також основний закон, начебто, надає перевагу правлячій партії на наступних виборах.

  Корнел Арок, протестувальник: "Головна проблема цього документу - руйнування конституційного ладу, який склався в Угорщині після повалення комунізму. Він не є основним законом для всієї держави, оскільки відображає інтереси тільки правлячої партії".

  Пенні, протестувальниця: "Після ухвалення нової Конституції мої внуки заявили, що виїдуть з Угорщини. Вони хочуть жити і працювати на Батьківщині, але більше не можуть терпіти порушення своїх прав".

  ЄС та США також закликали угорську владу відкликати нову конституцію. В іншому разі країні буде надзвичайно складно отримати кредит від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду. Економіка Угорщини перебуває на межі рецесії й без пакету фінансової допомоги ситуація погіршиться. Правляча партія "Фідес" провела через парламент зміни до основного закону у квітні минулого року. Коаліція має дві третини місць у законодавчому органі. Представники провладної політсили зауваження до нової конституції відкидають і кажуть, що вона тільки покращила правову систему Угорщини.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Єгипті стартував останній тур виборів до нижньої палати парламенту
  Наступний матеріал
  Український нумізмат зібрав унікальну колекцію монет
  Теги: