Український нумізмат зібрав унікальну колекцію монет

  Понад три тисячі монет зі ста десяти країн світу зібрав нумізмат Євген Меркотан. У його колекції - екземпляри із зображеннями українських гетьманів, польських королів та американських президентів. Мрія нумізмата - у монетах розповісти історію всіх країн світу.

  Англія, Франція, Австрія, Китай, Куба, Нідерланди - у колекції пана Євгена представлені не просто понад сто країн, а й їхня історія. Зокрема українська - від хрещення Київської Русі і до Помаранчевої революції. І не лише в подіях, а й у обличчях. Окрім гетьманів, тут зображення Михайла Грушевського, Симона Петлюри, Леся Курбаса. Заокеанська історія - теж у портретах.

  Євген Меркотан, нумізмат: "Шість монет - долари з фейсами президентів. Перший президент - Вашингтон, другий - Адамс, третій - Джеферсон, четвертий - Медісон, і Джексон".

  Найдорожчі монети - в окремих альбомах. У кожної - своя історія. Найбільше колекціонер тішиться улюбленій копійці - литовська монета, датована ще другою половиною XVI-го століття.

  Євген Меркотан, нумізмат: "Це срібна монета - півгрош литовський, Сигізмунд Август, 1563-й рік".

  Таких екземплярів, каже пан Євген, багато не знайти. Що старіша монета - то дорожче коштує. Втім, переводити вартість колекції у гривні не береться. Переконаний - вона безцінна. Якщо металеві гроші - переважно невеликого номіналу, то у бонах є купюри з багатьма нулями.

  Євген Меркотан, нумізмат: "Один товариш мені привіз з Югославії 50 мільярдів динарів. За неї тоді можна було купить буханку хліба. Вони валялись на дорозі - мішками викидали їх".

  Серед паперових грошей - і німецькі марки 20-х років минулого століття, і російські карбованці того ж часу, і гривні Української народної республіки. Понад три тисячі екземплярів різних часів і народів нумізмат збирає ось уже 20 років. Продовжувати справу планує доручити онукові.

  Інна Неродик, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Угорщині тривають масові виступи проти конституційної реформи
  Наступний матеріал
  Щорічний парад троянд відбувся у Каліфорнії
  Теги: