В країнах Азії тривають новорічні святкування

  Світ продовжує відзначати прихід 2012-го. Не припиняються святкові заходи навіть в Азії, куди дракон - згідно з місячним календарем - завітає лише 23-го січня. Західний новий рік там використовують, як привід підбивати підсумки і укладати плани на майбутнє.

  Новий рік для японців - свято родинне, привід зібратися і пригадати минуле. До столу подають рибні пироги, картопляне пюре з каштанами та солодощі з сої. Дорослі обмінюються листівками, а дітям дістаються гроші. З-за новорічного столу - йдуть до храмів. Там купують папірці з детальними передбаченнями на наступний рік. Якщо прогноз незадовільний - його можна повісити на храмове дерево й забути.

  Молитвам і побажанням присвячені перші три дні кожного нового року.

  Макото Фрікоші, мешканець Токіо: "Торік 11-го березня Японію спіткала страшна катастрофа. Сподіваюся, цей рік буде кращим для нашої країни. А своїй родині я бажаю здоров`я".

  Асамі Мураї, мешканка Токіо: "Минулий рік запам`ятався нам самими лише бідами. Бажаю, щоби цьогоріч всі люди насолодилися життям!"

  З такими ж побажаннями звернувся до японців і імператор Акіхіто. Щороку 2-го січня, в оточенні всієї родини, він виголошує промову з балкона палацу.

  Акіхіто, імператор Японії: "Молюся за відбудову нашої держави і за те, що новий рік буде кращим для кожного з громадян!"

  Мешканці Південної Кореї звернення свого лідера також почули лише на другий день 2012-го. На відміну від японців, вони більше шанують місячний календар, за яким зустрічатимуть новий рік лише за три тижні. Тому і президент Лі Мен Бак не квапився з промовою. Та й сама вона була не надто святковою.

  Лі Мен Бак, президент Південної Кореї: "Для Корейського півострова розпочався новий етап. З-поміж змін та невпевненості ми маємо знайти нові можливості. Якщо Північна Корея щиро погодиться на переговори, ми разом розпочнемо нову еру на півострові".

  Надії Південної Кореї пов`язані зі зміною керівництва у сусідів. Лідер КНДР Кім Чен Ір помер за два тижні до нового року, влада перейшла до його сина Кім Чен Ина. Замість привітання нового вождя 1-го січня північнокорейці читали в місцевих газетах партійну передовицю із закликами до плідної роботи. Відповіли - палкими обіцянками.

  Хан Хо Ок, ткаля: "Я слідуватиму усім наказам дорогого товариша Кім Чен Ина - заради процвітаня нашої держави в 2012 році!"

  Сусідній Китай увійшов у 2012-й майже непомітно для себе, у передноворічній метушні. Рік дракона у Піднебесній зустрічатимуть за три тижні. Треба купити подарунки та феєрверки, а також - квитки, щоби добратися до родичів, подбати про святкове частування і оздоблення оселі. Одні з небагатьох, хто згадав про західне свято - екологи. Вони влаштували символічне прибирання на березі озера Цинхай. Долучилися півтисячі людей різного віку.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Єгипті поновились слухання справи Хосні Мубарака
  Наступний матеріал
  Масове отруєння алкоголем в Індії - 15 загиблих
  Теги: