Роковини теракту в Ізраїлі
Роковини теракту в Ізраїлі скріншот

В Ізраїлі вшановують пам'ять жертв масової різанини, яку рік тому влаштували бойовики ХАМАС – відео

Читайте по-русски
Тоді загинуло близько 1200 осіб, більшість – цивільні

В Ізраїлі вшановують жертв зухвалої атаки терористів. Рівно рік минув, як бойовики ХАМАС здійснили напад на Ізраїль, внаслідок чого загинули майже півтори тисячі людей. Ще 250 взяли у полон, частину досі не повернули. Докладніше про заходи вшанування дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Анастасії Кокалко.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Хвилина мовчання під звуки сирени. В усьому Ізраїлі вшановують пам'ять жертв теракту. Минув рівно рік із дня трагедії, коли угруповання ХАМАС прорвало кордон із боку сектора Газа. У різних містах відбуваються демонстрації і вшанування. Вимагають активніших дій задля визволення заручників, які досі перебувають у полоні ХАМАС.

"Ми стоїмо біля будинку прем’єр-міністра. Минув рік відтоді, як ХАМАС викрав багатьох ізраїльтян. Вони досі у полоні. Мою сестру Кармел схопили 7 жовтня. І лише місяць тому ми дізналися, що її там убили. Її не встигли врятувати. Якщо ми не зробимо все, щоб повернути заручників, ми можемо втратити їх усіх, як ми втратили Кармел", – наголосив брат загиблої Гіл Дікманн.

"Рівно 365 днів із 7 жовтня 2023 року. Ми прийшли на цю площу заручників, ми молимося, щоб повернути всіх, кого ще утримують у Газі. А також молимося і оплакуємо тих, хто помер рік тому", – сказала жителька Ізраїлю Ракефет Гінсберг.

"Минув рік, як на нас напав ХАМАС, і ми досі у війні з "Хезболлою" та Іраном. Ми хочемо переконатися, що цього року настане остаточна перемога. Тоді, коли всі заручники, сто один, повернуться додому. Ми молимося і звертаємося до всіх, хто може нас почути: уряд, Бог, сім'ї полонених. Увесь світ має знати, що ми не забуваємо заручників, і вони повернуться додому", – додав житель Ізраїлю Гіллер Майєр.

В Єрусалимі сім'ї полонених вийшли до приватної резиденції прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньяху. З фотографіями своїх близьких біля серця вшанували всіх хвилиною мовчання. Мешканці Тель-Авіву згадують усіх полеглих сурмленням у шофар – традиційний церемоніальний баранячий ріг.

На церемонії пам'яті у Реїмі присутній і президент Ізраїлю Ісаак Герцог, де бойовики влаштували масові вбивства на музичному фестивалі НОВА. У знак пам'яті там прослухали останній трек, що грав перед початком трагічних подій.

Читайте також: У Ізраїлі на автовокзалі стався теракт – є загибла та поранені.

7 жовтня 2023 року бойовики ХАМАС заявили про початок наступальних дій у секторі Газа. Випустили 5 тисяч ракет. Водночас близько трьох тисяч військових прорвали наземний кордон і влаштували масову різанину. Зокрема і на музичному фестивалі в Реїмі, на кордоні Ізраїлю, за 5 кілометрів до сектора Газа. Мирних жителів по всьому району жорстоко вбивали. Загинуло близько 1200 людей, більшість – цивільні. 250 людей взяли у полон та вивезли до Гази. Рік по тому більш як сотня заручників досі перебувають у полоні ХАМАС.

Країни західного світу тоді висловили свою солідарність з Ізраїлем і підтримали наміри країни захищатися. Демократичний світ і сьогодні стоїть пліч-о-пліч із Тель-Авівом та вшановує загиблих і полонених.

"Терористичним актам ХАМАС не може бути виправдання. Я ще раз засуджую найрішучішим чином ці варварські напади. Ми повторюємо наш заклик до негайного припинення вогню в Газі, безумовного визволення всіх заручників і припинення конфлікту. Терористичні напади ХАМАС на Ізраїль розпалили спіраль насильства, що призвело до надзвичайного станув усьому регіоні. Всі сторони мусять діяти відповідально та долучитися до деескалації", – заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

"Через рік після атак 7 жовтня мої думки з народом Ізраїлю, з родинами жертв і заручниками, захопленими ХАМАС. НАТО наполягає на припиненні вогню, безумовному звільненні всіх заручників та завершенні конфлікту", – зазначив генсек НАТО Марк Рютте.

"7 жовтня. Біль залишається таким самим гострим, як і рік тому. Біль ізраїльського народу. Наш біль. Біль пораненого людства. Ми не забуваємо ні про жертви, ні про заручників, ні про сім'ї, серця яких розбиті в очікуванні. Я посилаю їм нашу братерську підтримку", – сказав президент Франції Еммануель Макрон.

Ізраїльська армія вже заявила, що перебуває у стані підвищеної бойової готовності. Адже не виключає провокацій і нових нападів у річницю трагедії.

Анастасія Кокалко, "5 канал"

Дивіться також:

Попередній матеріал
Операція була спішною: ЗСУ влучили в нафтоналивний порт в окупованому Криму
Наступний матеріал
Сюр: нардеп-втікач Дмитрук голосував на засіданні правоохоронного комітету ВР
Loading...
У Ізраїлі на автовокзалі стався теракт – є загибла та поранені

У Ізраїлі на автовокзалі стався теракт – є загибла та поранені

Унаслідок теракту в Тель-Авіві поранення дістала українка

Унаслідок теракту в Тель-Авіві поранення дістала українка

У США пообіцяли серйозні наслідки для Ірану через ракетну атаку на Ізраїль

У США пообіцяли серйозні наслідки для Ірану через ракетну атаку на Ізраїль

Свято Рош га-Шана в Умані: чому 14 тисяч хасидів не змогли приїхати

Свято Рош га-Шана в Умані: чому 14 тисяч хасидів не змогли приїхати

Тегеран заплатить за свої дії: Нетаньягу різко прокоментував атаку на Ізраїль

Тегеран заплатить за свої дії: Нетаньягу різко прокоментував атаку на Ізраїль

Іран випустив ракети в бік Ізраїлю – цивільні перебувають у бомбосховищах

Іран випустив ракети в бік Ізраїлю – цивільні перебувають у бомбосховищах