5.ua

В Австрії під санкції підпав бізнес Азарова-молодшого та Курченка

  Відповідно до оприлюдненого першого вересня у реєстрі підприємств повідомлення міністерства внутрішніх справ Австрії, блокування активів стосується часток бізнесу, які належать Сергієві Курченку та Олексієві Азарову – сину екс-прем’єра Миколи Азарова, повідомляє .


  Як повідомлялося раніше, відносно цієї компанії з березня ведеться слідство за підозрою у відмиванні коштів.

  Активи Курченка і Азарова заморожені на підставі рішення Ради ЄС про санкції проти клану Януковича, ухваленого у березні. Про причетність Курченка та Азарова Deutsche Welle писала ще на початку квітня на підставі власного розслідування. Йдеться про бізнес Курченка і Азарова в Австрії і Німеччині через нідерландську компанію Stichting DepositaryDonau Investment Fund, власники якої сховані в офшорних зонах. Щоб довести юридично причетність оточення Януковича до цієї компанії, австрійським правоохоронцям знадобилося півроку.

  Загалом на даний момент в Австрії заморожено активи людей оточення екс-президента Віктора Януковича на суму близько шести мільйонів євро, повідомили у міністерстві економіки Австрії.

  Компанія Stichting Depositary Donau Investment Fund має активи і в Німеччині. Зокрема, згідно із реєстром підприємств Німеччини, їй належить мережа газових заправок SparschweinGas. Утім, як повідомили DW у правоохоронних органах Німеччини, зв’язок цієї компанії з Курченком чи Азаровим ще не встановлено, активи не заморожені – компанія з мільйонним оборотом продовжує працювати.

  Загалом, як стало відомо DW з власних джерел, на даний момент в країнах ЄС заморожено близько мільярда доларів, які, імовірно, належать оточенню Віктора Януковича. Значна частина цих коштів може належати Сергієві Курченку. Він, як і чимало інших відомих представників поваленого півроку тому режиму, переховується нині від правосуддя у Росії, повідомляють ЗМІ. Генеральна прокуратура України підозрює Курченка у махінаціях з продажем зрідженого газу, які завдали державі збитків на понад три мільярди гривень. Група компаній СЄПЕК, яку контролював Курченко, за даними Генпрокуратури, була злочинною організацією, що діяла під прикриттям низки фіктивних фірм. Інформація, оприлюднена нині австрійськими правоохоронними органами, вказує на те, що до даної злочинної організації міг мати відношення і Олексій Азаров.
  Попередній матеріал
  Картину "Останній день Ради" продано за 121 тис. грн.
  Наступний матеріал
  Українська біржа виключила з індексного кошика акції "Укрсоцбанку"
  Loading...