Діаспора
Діаспора 5 канал

Українська діаспора в Польщі відзначила 30-ту річницю відновлення Незалежності: як це було

Читайте по-русски
Серед гостей були українські дисиденти, музиканти та польські політики

Українська діаспора у Варшаві відсвяткувала тридцятиріччя Незалежності України. Гостям показали зокрема, українські кінострічки й фотовиставку. А ще всі охочі мали змогу взяти участь у дискусії під назвою "Україна і її суспільство – три декади незалежності". Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Валерія Кірічєва.

Серед гостей були українські дисиденти, музиканти та польські політики.

Декілька сотень людей прийшли послухати виступи українських гуртів та народного хору "Журавлі" у Варшаві.

Серед гостей – перший прем'єр-міністр Польщі Ян Кшиштоф Белецький. У 1991 році саме він одним із перших серед політиків – закликав Польщу визнати незалежність України.

"У січні 1991 року, на зустрічі у Давосі Леонід Кравчук запитав мене: "Чи Польща б визнала незалежність України, якби та її проголосила?". Зізнаюся, я був здивований. Але запевнив у підтримці і заявив, що тільки-но буде проведений референдум – ми негайно відреагуємо", – розповів прем'єр-міністр Польщі (1991) Ян Кшиштоф Белецький.

Український дисидент Йозиф Зісельс переконаний: за 30 років українці стали свідомою нацією, яка нарешті розуміє, що тільки від неї залежить майбутнє країни. 

"Я бачу, як за ці 30 років змінюється колективна ідентичність українців. Повільно, тяжко, але змінюється. І наші "Майдани" довели, що все більша кількість громадянського суспільства, які беруть участь у протестах проти свавілля влади", – сказав колишній політв'язень, правозахисник Йозиф Зісельс.

Окрім концерту, гості на заході мали змогу насолодитися кінострічками й фотовиставкою, присвяченим 30-й річниці незалежності України. На світлинах – головні віхи української історії. Для українців у Польщі такі заходи – насамперед – це  можливість зустрітися і поспілкуватися зі співвітчизниками.

"Приємно, що можна зустрітися в колі українців і поспілкуватися українською, рідною мовою, бо дуже часто українці говорять російскою, що прикро, але..І так нас сприймають у Варшаві. І дуже приємно, от ми сьогодні їхали виявляється, ми ось зі Світланою познайомилися тут. Вибилася в транспорті моя китиця і вона зрозуміла, що ми їдемо в одному напрямку і ми українки. І ми почали розмовляти і так познайомилися", – поділилась враженнями українка Наталія.

На думку організаторів святкувань, нині українська громада має як ніколи потужний вплив у Польщі.

"Українська громада, яка є в Польщі, мігранти українські показують нове обличчя України. Тому що це люди, які не тільки працюють, не тільки заробітчани, але і український бізнес і культура. По суті ми бачимо присутність української держави і цілого суспільства. І це для нас великий успіх", – наголосив голова об'єднання українців у Польщі Мирослав Скірка.

Питання міграції та економіки – учасники заходу обговорювали в межах панелі політичних дискусій. Після – слухали виступи українських музикантів, а на подвір'ї біля концертного залу гостей частували ласощами та кавою.

Читайте також: історія двох дівчат, які заснували українську книгарню в Польщі.

Валерія Кірічєва, Ігор Антонюк, Варшава, "5 канал"

Попередній матеріал
"Їх накрив метр землі": рідні та небайдужі прийшли до Стіни пам'яті вшанувати полеглих воїнів
Наступний матеріал
Понад 90 країн світу схвалили документ щодо евакуації людей з Афганістану
Loading...

Залишилася вагітна наречена: у Польщі трагічно загинув молодий українець – що відомо

Зупинити "червону чуму": як Армія УНР допомогла Польщі врятуватися від більшовицької окупації

Польща надасть Україні 650 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca

Україна купить у Польщі понад 1 млн доз вакцини AstraZeneca

У Польщі заявили про початок четвертої хвилі пандемії коронавірусу

У Польщі підтримали закон про обмеження медіавласності: подробиці