У Великій Британії засудили винуватців убивства 19-літньої давності

  Двох осіб засудили у Британії за вбивство на ґрунті расизму. Розгляд справи тривав 19 років. За ґратами опинилися двоє винуватців трагедії. Ще троє нападників - досі на волі.

  Темношкірого Стівена Лоуренса вбили у квітні 1993 року. Тоді зграя з п’яти молодиків напала на студента на автобусній зупинці. Після цього поліція заарештувала хуліганів, але іх відпустили через брак доказів. Родина загиблого намагалася притягнути зловмисників до відповідальності, але усі позови суд не задовольнив. Подальше розслідування справи колишнім суддею Вільямом Макферсоном виявило істотні недоліки у роботі правоохоронців. У своїй доповіді він звинуватив поліцію у професійній некомпетенції та расизмі. Це викликало занепокоєння влади, і парламент видав указ про боротьбу з расизмом у поліції та інших установах.

  Дорін Лоуренс, мати вбитого студента: "Я дуже щаслива. Я 18 років шукала справедливості. Вирок оголошений. Можливо він і замалий, але я задоволена".

  Обидвох нападників засудили до щонайменше 14 років позбавлення волі. Зараз підсудним по 36. Після вироку адвокати та родина Лоуренсів заявили, що справу не закінчено. Вони збираються притягнути до відповідальності усіх причетних до фатального нападу.

  Бернард Хоган-Хоуі, шеф поліції Лондона: "Інші нападники не повинні спати спокійно. Справу ще не закінчено. Якщо хтось має якусь інформацію або докази - будь-ласка, повідомте нам".

  Під час оголошення вироку суддя заявив, що вбивство мало суто расистське підґрунтя. Він також подякував поліції та судмедекспертам за виконану роботу. Завдяки аналізу ДНК правоохоронцям вдалося довести причетність звинувачених до справи. Адже на одягу нападників було знайдено волосся та кров убитого студента.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Одещині збирають тростину для експорту до Європи
  Наступний матеріал
  Дніпропетровським археологам не дають коштів на розкопки давньої фортеці
  Теги: