Похорони принца Філіпа
Похорони принца Філіпа Фото REUTERS

У Великій Британії відбулися похорони принца Філіпа: що відомо – включення

Читайте по-русски
На церемонії були присутні четверо дітей принца і його онуки з родинами

Принца Філіпа, герцога Единбурзького, чоловіка королеви Єлизавети другої поховали у каплиці святого Георгія у Віндзорському замку. Церемонія похорону – безпрецедентна, адже відбувалася із карантинними обмеженнями. Попри це, усі найближчі люди могли віддати останню шану принцові. Мешканці Великої Британії могли спостерігати за похороном наживо – і серед них і наша кореспондентка у Лондоні, Ірина Родіна.

До королеви Єлизавети ІІ була прикута особлива увага і співчуття, адже у шлюбі з Філіпом вони прожили майже 74 роки. На церемонії були присутні четверо дітей принца і його онуки з родинами. Приїхав на прощання і принц Гаррі, що живе у США. Труну везли до каплиці на спеціально модифікованому автомобілі Land Rover, дизайн якого розробив ще за життя сам герцог. Також він вибирав ті свої нагороди і медалі, які виставили у церкві під час похорону. До свого сторіччя герцог Единбурзький не дожив кілька місяців.

"Думаю світ раптом збагнув, якою чудовою людиною він був, як міг дати змогу людям почуватися розслаблено, коли вони спілкувалися з ним. Завжди жартував, завжди посміхався", – зазначила місцева жителька.

Інший місцевий житель зауважив: "один із найвидатніших людей про яких я колись лише чув. І помер усього за кілька місяців до свого сторіччя. Я чекав, як будуть святкувати, але на жаль він не дожив. Я міг прийти лише сюди і взагалі дивуюся, чому дозволяють футбол, 4 тисячі людей на стадіоні Вемблі, але тут на похоронах дозволяють лише три десятки. Це ганебно".

Нагадаємо, 9 квітня чоловік королеви Великої Британії Єлизавети II принц Філіп, герцог Единбурзький відійшов у кращий світ у віці 99 років. 

Попередній матеріал
Ігор Кондратюк у "Рандеву": "За ОПЗЖ голосувати я б навіть в брєду не міг би, хіба під тортурами"
Наступний матеріал
У аеропорту "Бориспіль" прикордонники і правоохоронці отримали щеплення від COVID-19
Loading...

Восьмиденна жалоба та приспущені прапори: у Британії продовжують вшановувати пам'ять принца Філіпа

Приспущені прапори, квіти й листівки від небайдужих – як у Британії вшановують принца Філіпа

На всіх акаунтах королівської сім'ї розмістили герби на знак скорботи за принцом Філіпом

Гострий на язик та справжня опора королеви – яким був принц Філіп

"Я більше не хотіла жити" – що принц Гаррі та Меган Маркл розповіли у великому інтерв'ю Опрі Вінфрі

Останні листи Марії-Антуанетти: що перед стратою королева писала близьким людям